Tipy a triky, ktoré by mal pred Vianocami poznať každý!

Kartón od vajec, prázdny obal od chipsov či pohár na zaváranie. Tieto všetky veci vám pri vianočných prípravách môžu poriadne uľahčiť život. Pozrite sa, ako!

Príprava na vianočné sviatky môže byť niekdy poriadnou fuškou. Poradíme vám, ako sa s ňou vysporiadať tak, aby ste sa zbavili zbytočného stresu a mohli si nerušene užívať nádherný sviatočný čas.

Už nikdy viac zamotané

Tiež pri rozbaľovaní zamotaných vianočných svetielok každý rok strácate nervy? Naučte sa, skladovať svetielka jednoducho a efektívne. Stačí vám kúsok kartónu, okolo ktorého svetialka jednoducho omotáte.

Originálne vianočné menovky

Ak poriadate vianočnú večeru na ktorú pozývate aj širšiu rodinu, vyhnite sa zbytočnému chaosu pri sviatočnom stole. Vytvorte vašim hosťom originálne vianočné menovky, napríklad pomocou týchto milých vianočných  cukroviniek.

Vianočné ozdoby v kartóne od vajíčok

Aby ste sa nemuseli obávať o svoje obľúbené vianočné ozdoby, uložte menšie kúsky do prázdnych kartónov od vajec. Ozdoby budú v bezpečí a pripravené o rok opäť zažiariť na vianočnom stromčeku.

Pozor na domácich miláčikov

Tí sa totiž radi pohrajú s ozdobami na vašom stromčeku. Ľahko sa môže stať, že tie ich vyčíňanie nevydržia a vám už ostáva len zozbierať spúšť z podlahy. Krehké ozdoby s ktorými môžu prísť domáce zvieratká do kontaktu tak umiestnite čo najvyššie. Prípadne nahraďte nerozbitnými ozdobami.

Zabaľte baliaci papier

Pomôže vám v tom rolka od toaletného papiera. Jednoducho ju prestrihnite a dnu vložte rolku s baliacim papierom.

Prehľadné skladovanie

Počas balenia darčekov je skvelým nápadom skladovať baliaci papier v priehľadnom obale na odev. Budete mať vždy prehľad o každom kúsku a papier bude prehľadne uložený na svojom mieste.

Pomôže aj pohár na zaváranie

Vo vrchnáku urobte malú dierky a prevlečte cez ňu špagát, ktorý používate na previazanie darčekov. Tento spôsob uskladnenie sa vám však bude hodiť nielen počas vianočných príprav.

Vianočné raňajky

Pripravte pre svojich najbližších špeciálne vianočné raňajky. Urobte napríklad lievance alebo volské oko pripravené vo formičkách na vykrajovanie vianočných dobrôt. Deti si tieto vianočné dobroty určite zamilujú. A nielen oni!

Svetielka rôznych veľkostí

Ak chcete svojmu stromčeku dodať skutočne magický vzhľad, pomôžu vám v tom dva druhy svetielok – menšie a väčšie. Menšie svetielka umiestnite na stromčeku vyššie a väčšie naopak nižšie. Táto metóda úžasne funguje predovšetkým pri bielych alebo zlatých svetielkach.

Recyklujte

Hoci sú Vianoce časom hojnosti a dostatku, neplytvajte zbytočne. Na balenie darčekov využite aj darčekové obaly z predošlých rokov, alebo materiály, ktoré máte poruke. Vynikajúco poslúžia napríklad staršie papierové vrecká alebo dokonca alobal. Môžete z nich vykúzliť napríklad krásne darčekové karty s venovaním, ktoré vašim blízkym vyčaria úsmev na tvárach.

Obal od chipsov

Ak sa vám minuli všetky možnosti, ako zabaliť darček pre svojich drahých, v núdzovej situácii pomôže aj prázdny obal od chipsov. Obráťte ho na opačnú stranu, očistite a máte pred sebou strieborný balíček na darček. Návod nájdete vo videu.

Namiesto papiera látka

Budte tento rok originálny. Ak máte doma nepotrebné kúsky látky, použite ich na balienie darčekov namiesto baliaceho papiera. Výsledok  stojí za to!

Prečítajte si aj:

Geniálne triky, ktoré vám tieto vianoce poriadne uľahčia život

 

Dnes najobľúbenejšie