Trik s tenisovou loptičkou, ktorý by mal poznať každý, kto má doma psa!

Pripravili sme pre vás zbierku skvelých tipov, ktoré by mal poznať každý psíčkar – uľahčia život vám, aj štvornohému kamarátovi!

Pes je najlepším priateľom človeka a hoci nám prináša do života veľa radosti, mali by sme vedieť, ako sa o neho správne starať, chrániť ho a predchádzať nepríjemným situáciám. Pripravili sme pre vás zbierku skvelých tipov, ktoré by mal poznať každý psíčkar – uľahčia život vám, aj štvornohému kamarátovi!

Najjednoduchšia prevencia proti kliešťom

Namiesto drahých obojkov vyskúšajte jednoduchý trik s esenciálnym olejom. Stačí, ak do srsti psíka votriete pár kvapiek eukalyptového, rozmarínového, cédrového alebo lemongrass oleja. Navyše, ide o skvelý tip ako spolu s kliešťami odplašiť aj blchy.

Neznáša kúpanie? Vyskúšajte detský púder

Stačí vmasírovať hrsť (príp. dve) do srsti a nechať chvíľu pôsobiť. Potom jednoducho vyčešete kefou a domáci miláčik bude ako po čerstvom kúpeli. Navyše, tento spôsob je skvelý pre všetkých chlpatých členov domácnosti, ktorí klasický kúpeľ nemajú v láske.

Gumené rukavice na odstránenie chĺpkov

Ak sa potrebujete jednoducho a rýchlo zbaviť srsti z vášho oblečenia, pohovky či koberca, použite gumené rukavice. Funguje to nasucho a a ešte lepšie, ak rukavice trochu navlhčíte. Rukavicou prechádzajte po povrchu a srsť je priťahovaná ako magnet.

Ocot a jedlá sóda proti zápachu

Zápachu moču na koberci sa môžete zbaviť pomocou octu a jedlej sódy. Zotrite najskôr povrch handričkou a potom nasypte zmesou octu a jedlej sódy. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom zotrite papierovým obrúskom. Nakoniec posype ešte trochou jedlej sódy na uschnutý koberec a vysajte. Psíka však k jedlej sóde nepúšťajte, môže pre neho byť nebezpečná!

Trik, ako ho rýchlo upokojiť

Dajte na obojok niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Pomôžete mu tak rýchlo sa upokojiť.

Petržlen proti „zlému dychu“

Dajte do psieho žrádla trochu najemno nasekanej petržlenovej vňate. Ak má psík problém so zápachom z úst, takto ho vyriešite raz-dva.

Tenisová loptička do krmiva

Niektoré psíky dokážu mať poriadne veľký apetít a obsah misky zhltnú za pár sekúnd. Ak nechcete, aby váš domáci miláčik jedol pahltne a rýchlo, skúste trik s loptičkou. Jednoducho mu ju umiestnite do misky s granulami. Blokovanie spôsobí, že pes bude musieť jesť pomalšie a vyberanejšie, nebude schopný jesť tak rýchlo.

U domácich zvierat je dôležité, aby sa neprejedali. Ak budete mať tučného psa či mačku, znížite im tak životný komfort a možno aj nechtiac privodíte zdravotné problémy. Vaši miláčikovia by totiž mali stravu konzumovať v primeranom množstve.

zdroj: tierfreund

Dnes najobľúbenejšie