Keď sa začali červenať, objavili sa slimáky a zožrali celú úrodu: Keby som vedela, že ich odplaším tak jednoducho, urobila by som to už dávno!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o moju skúsenosť. Na záhrade som si rok čo rok všímala, že vždy, ako jahody začnú červenieť, prihnali sa slizniaci a začnú mi úrodu vyžierať ostošesť.

Dobrý deň, chcem sa podeliť o moju skúsenosť. Na záhrade som si rok čo rok všímala, že vždy, ako jahody začnú červenieť, prihnali sa slizniaci a začnú mi úrodu vyžierať ostošesť. Robili sme všetko možné – dokonca sme ich zberali ručne – nič ale nepomáhalo. Zúfalstvo nad zúfalstvo. V jahodách boli vyhryzené veľké diery a niektoré boli úplne celé preč a ostali len stopky.

Chemické prípravky neprichádzali do úvahy, nechcem predsa škodiť  sebe a svojej rodine. Hlavne, keď máme doma malé deti.  V jednej relácii v TV som náhodou zachytila, že venujú téme a záhradkár tam radil na slimáky obyčajný drevený popol. Vraj cez túto bariéru slimáky neprejdú. Mne to naozaj pomohlo, slimáky sa od jahôd držali ďalej. Takže, ak máte podobný problém ako ja, pred dozrievaním rozsypte okolo lôžka s jahodami drevený popol. Je to maximálne ekologické a hlavne slimáky vám dajú pokoj. Ja sa toho držím už štvrtý rok a som veľmi spokojná – konečne si úrodu užijeme my a nie slimáky. Keď poprší, nezabudnite posyp zopakovať. Dúfam, že to pomôže, ja by som bola rada, keby o tom viem skôr!

Ľubka V.

Dnes najobľúbenejšie