Pre toto by ste NIKDY nemali nechávať plastové fľaše v aute. Je to dôležité pre vašu bezpečnosť!

Keď odchádzate z auta, nikdy by ste nemali zabúdať na túto jednu vec. Je to otázka vašej bezpečnosti! Môže vám to však ušetriť aj množstvo peňazí a zachrániť auto.

Na to, aby bol vodič za volantom naplno sústredený, je dobré, ak dodržiava pitný režim. Nie je nič nezvyčajné, ak má pri sebe plastovú fľašu s minerálkou. Keď však odchádzate, nikdy by ste túto plastovú fľašu nemali nechávať v aute. Dôvod vás možno zarazí.

Skúsenosť neoklameš

Dioni Amuchastegui sa živí ako technik batérií a práve skúsenosť tohto muža môže byť varovaním pre nás všetkých. Raz keď mal na sedadle spolujazdca položenú plastovú fľašu s čistou vodou, zrazu kútikom oka spozoroval nejaký dym. Keď sa pozrel bližšie, na sedadle videl vypálené dve škvrny.

Je to ako s lupou

Slnečné lúče svietili cez rozhorúčené okno auta na strane vodiča veľmi intenzívne a muž zistil, že plastová fľaša spôsobovala lámanie lúčov. Bola to teda podobná situácia, ako keď lúče prechádzajú cez sklo lupy. Takto vzniklo už množstvo požiarov a plastová fľaša môže urobiť to isté.

Plastová fľaša s vodou sa totiž dokáže správať ako šošovka, ktorá koncentruje slnečnú energiu na jeden bod. Ani sa nenazdáte a môže sa stať, že sa drobný plamienok premení na požiar, ktorý sa rozšíri po celom aute.

Málokto by čakal, že obyčajná plastová fľaša za sklom auta môže spôsobiť také problémy. Aby však tomu ľudia verili, mladý muž sa rozhodol podobnú situáciu vytvoriť ešte raz, aby ju natočil. Z videa, ktoré sa dostalo na Facebook, boli ľudia uchvátení.

Dnes najobľúbenejšie