zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Ako najrýchlejšie spevniť brušné svalstvo? Vďaka tomuto uvidíte výsledky už o dva týždne!

Po sviatkoch sa mnohí z nás zoberajú efektnými spôsobmi, ako spevniť postavu a zhodiť nejaké to kilo, ktoré sa na nás nalepilo počas sviatočného hodovania. Prinášame vám najrýchlejší spôsob, ako na to!

Po sviatkoch sa mnohí z nás zoberajú efektnými spôsobmi, ako spevniť postavu a zhodiť nejaké to kilo, ktoré sa na nás nalepilo počas sviatočného hodovania. Prinášame vám súbor ôsmych veľmi účinných cvikov, ktoré posilňujú rôzne partie. Okrem posilnenia brušných svalov prinášajú tiež spevnenie chrbtových svalov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie chrbtice.

Cviky je vhodné opakovať každý druhý deň.

Pozícia motýľa

Ľahnite si na chrbát a pokrčte kolená. Nohy roztiahnite od seba tak, aby sa vám dotýkali chodidlá. Ruky dajte za hlavu a mierne nadvihnite trup tak, aby ste mali chrbát čo možno naviac vystretý. Túto pozíciu držte 10 sekúnd. Cvik opakujte 10 x.

Cvik na posilnenie šikmých brušných svalov

Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte v kolenách a ruky uložte vedľa tela. Mierne nadvihnite najskôr pravú ruku a natočte sa na pravú stranu, potom sa vrátime do základnej pozície a to isté zopakujeme na druhej strane. Nakláňame sa vždy tak, aby hlava a krk ostala v stabilnej pozícií. Nezabúdajte, že spodná časť chrbtice leží stále na podlahe. Cvik opakujeme 30 x (15 x pre každú stranu)

Plank

Držte pozíciu, ako vidíte na obrázku (celú váhu tela drží predlaktie a špičky nôh). Cvik opakujeme 10 x a pozíciu držíme 3 sekundy.

Dlane-chodidlá

Ľahnite si na chrbát a zdvihnite si nohy tak, aby boli vystreté v kolenách. Prstami na rukách sa snažte ťahať k prstom na nohách. Spodná časť chrbta ostáva na podlahe. Cvik opakujeme 15 x.

Bicykel

Ľahneme si mierne sa nadvihneme (spodná časť chrbtice sa stále dotýka podlahy). Lakťami sa snaží dotýkať striedavo jedného a druhého kolena – lakeť pravej ruky k ľavému kolenu a naopak. Cvik opakujeme 15 x.

Kolená hore

Pri tomto cvičení potrebujete oporu na ruky – napríklad dve stoličky. Mierne pokrčte lakte, uvolnite krk. Pomaly zdvihnite kolená a vydržte 3 sekundy. Cvik opakujte 10 x.

Nohy na stranu

Ľahnite si a ruky rozpažte. Spojené vystreté nohy zdvihnite a striedavo presúvajte na pravú a na ľavú stranu. Hrudník a krk sa počas cviku nehýbe. Opakujeme 15 x na každej strane.

Cvik s loptou

V polohe, aká je znázornená na obrázku, urobte nasledovné: Chrbát držte vyrovnaný a jednu nohu mierne nadvihnite. Držte 3 sekundy a cvik opakujte 15 x s každou nohou.

Najlepšie tipy pre zdravie