Pre dvoch ľudí:
1 ks citrón alebo 2 limetky
1/2 šalátová uhorka
Hrsť čerstvé lístky mäty (prípadne aj medovky)
voda
Postup:
Uhorku olúpeme a časť nakrájame na veľmi tenké kolieska. Zvyšok najemno nastrúhame.
Polovicu citróna alebo jednu limetku nakrájame na kolieska, z druhej polovice citróna (limetky) vytlačíme šťavu.
Pridáme hrsť natrhaných lístkov mäty.

Ak chcete sladkú verziu, pomocou mažiara rozdrvte mätu s trochou trstinového cukru.
Všetko zalejte vodou a pite počas dňa.
Na chudnutie je ideálna voda bez cukru.
Počas horúceho dňa určite dobe padne aj pár kociek ľadu. počas chladných dní mätu s citrónom popučím mažiarom a zalievam horúcou vodou – ako čaj.
Ja tento nápoj robím aj na výlety – jednoducho nadávkujem do fliaš a môžeme vyraziť, je to najlepšie osvieženie a navyše aj zdravé!
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
