
Potom kvietky vložíme do veľkej uzatvárateľnej nádoby, zasypeme cukrom a nádobu uzavrieme viečkom alebo aspoň potravinárskou fóliou.
Nádobu necháme stáť na okennej parapete dva dni.
Občas ňou zatrasieme a premiešame jej obsah.

Je vhodné, aby na nádobu svietilo slnko, cukor sa rýchlejšie rozpustí.
Po dvoch dňoch prilejeme do nádoby vodu a necháme ju na parapete ďalší deň.
Hotový sirup scedíme cez plátno a dobre z neho vytlačíme všetku šťavu z kvetov – tá je najvzácnejšia.
Sirup, tkorý takto vznikne bude trochu zakalený, ale toho sa netreba ani v najmenšom obávať.

Skladujeme v uzavretej nádobe v chladničke.
Takto pripravený sirup skaldujeme asi mesiac – používame na sladenie a po lyžičkách užívame pri zápaloch priedušiek a chorobách.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
