zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Perfektná pomoc pri prechladnutí a zápale hrdla: Účinné kloktadlo, ktoré blokuje infekcie horných dýchacích ciest!

Toto je vynikajúci prírodný liek, ktorý vám pomôže pri prechladnutí, infekcii dutín a bolestiach hrdla. Účinné kloktadlo zo slanej vody, do ktorej môžete pridať ďalšie účinné zložky podľa postupu zo stránky infostiri, blokuje infekcie horných dýchacích ciest a prináša rýchlu úľavu!

Kloktadlo zo slanej vody je jednoduchý, bezpečný a účinný prostriedok, ktorý je možné aplikovať okamžite bez toho, aby ste utekali do lekárne. Najčastejšie sa používa pri bolesti hrdla, vírusových infekciách dýchacích ciest, ako je prechladnutie alebo infekcie dutín.

Toto kloktadlo môže tiež pomôcť pri alergiách a takisto pomáha aj ako prevencia.

Proces kloktania je veľmi jednoduchý a potrebujete len 2 ingrediencie – vodu a soľ. Túto prírodnú liečbu môžete aplikovať aj u detí starších ako 6 rokov, ktoré už vedia kloktať.

Keďže je to lacný a ľahko dostupný prostriedok, netreba naň zabúdať a v prípade, že ho nasadíte ihneď pri prvých symptómoch, môžete zabrániť zhoršeniu stavu.

Je vedecky dokázané, že soľ pomáha extrahovať vodu z tkanív ústnej dutiny a zároveň vytvára bariéru, ktorá blokuje návrat vody a škodlivých patogénov dovnútra. 

Vďaka týmto vlastnostiam je kloktadlo zo slanej vody účinné a znižuje pravdepodobnosť infekcie ústnej dutiny a hrdla. 

Štúdie tiež ukazujú, že slaná voda pomáha rovnako dobre, či už ide o vírusovú alebo o bakteriálnu infekciu. Toto zahŕňa:

  • prechladnutie
  • chrípku
  • baktérie streptokoka v hrdle
  • mononukleóza

Pretože bolesť hrdla sa môže vyskytnúť aj pri niektorých alergiách – napríklad pri pele alebo zvieratách, kloktanie slanou vodou môže pomôcť zmierniť tieto nepríjemné príznaky spôsobené alergickou reakciou. 

Postup:

Zmiešajte asi 1/4 až 1/2 čajovej lyžičky soli na každých 240 ml vody. Voda môže byť teplejšia, pretože hrdlo ju lepšie znáša ako studenú. Teplá voda tiež pomôže soli, aby sa lepšie rozpustila.

Ideálne je použiť soľ s jódom, môžete však použiť akýkoľvek druh soli.

Pri kloktaní mierne zakloňte hlavu, vykloktajte a potom si vypláchnite týmto roztokom aj ústa. Následne dôkladne vypláchnite celú ústnu dutinu čistou vodou, aby ste sa zbavili slanej chuti. Dávajte však pozor, aby ste slanú vodu neprehĺtali, pretože v prípade častejšieho kloktania a prehĺtania, by vás mohla soľ dehydrovať. 

Odporúča sa kloktať najmenej 2-krát denne. 

Ak chcete vylepšiť chuť slanej vody, skúste pridať:

  • med
  • citrón
  • cesnak
  • bylinky na prechladnutie a chrípku

Môžete pridať aj pár kvapiek vhodnej tinktúry.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie