zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Pomôže vám aj vašim deťom: Kolegyňa ma naučila fantastický recept proti kašľu – 4 roky a žiadna chrípka ani boľavé hrdlo!

Recept mám od kolegyne. Keď prichádzajú časy chrípky robím ho na posilnenie imunity. Keď začnú deti pokašliavať, robím ho preto, aby sa choroba nerozvinula a telo si s problémom rýchlo poradilo.

Môžem si zaklopať, už štvrtú zimu sme bez vážnejších chorôb – žiadna chrípka nebola a to mám dve školopovinné deti. Verím, že k tomu dopomohol aj tento recept. 

Lucia D. 

Tajomstvo je obyčajná mrkva

Mrkva je potravinou, ktorú pri ochrane pred chrípkou často nespomíname, ale je to na škodu. Zatiaľ, čo každý ospevuje silu cesnaku, zabúda sa na to, že mrkva obsahuje presne tie látky a vitamíny, ktoré v časoch chrípky treba najviac. 

Je to predovšetkým vysoký obsah vitamínu C a B, ktoré liečia chrípku, zmierňujú tvorbu hlienov, miernia prechladnutie, upokojujú kašeľ a posilňujú imunitný systém.

Okrem skvelej sladkej chuti disponuje vlastnosťami, ktoré zmierňujú všetky respiračné ťažkosti. Navyše, perfektne zaberá aj pri brušnej chrípke a proti hnačke. 

Liek na posilnenie imunity, pri chrípke, virózach a prechladnutí

Čo budete potrebovať:

5 veľkých mrkiev

citrónová šťava z jedného citróna

4 lyžice medu

Postup:

Mrkvu ošúpeme a nakrájame na kúsky. Tie varíme vo vode, kým nezmäknú.

Potom scedíme cez sitko, ale vodu, v ktorej sme mrkvu varili, nevylievame. Počkáme, až trochu vychladne a rozmiešame v nej med až do úplného rozpustenia.

Medzitým však máme čas popučiť alebo pomixovať uvarenú mrkvu na kašu.

Tú vložíme do mrkvovej vody s medom a všetko dobre premiešame. Sirup, ktorý vznikne, je vhodné držať v tmavšej fľaši v chladničke.

Denne užívame 3 až 4 polievkové lyžice sirupu. To, že funguje by ste mali vidieť už po jednom alebo dvoch dňoch.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie