zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Prekvapivý dôvod, prečo by ste mali raňajšiu kávu vymeniť za šálku kakaa + najlepší recept na začiatok dňa!

Dajte si ráno namiesto kávy šálku kakaa. Neuveríte, čo všetko vám táto malá zmena môže priniesť.

Káva je pre nás v dospelosti takmer neodmysliteľnou súčasťou ranných rituálov. Vedeli ste však, že vďaka obyčajnému kakau môžete nielen vstávať svieži a plný energie, ale zároveň aj urobíte niečo pre vaše zdravie? Vymeňte ráno kávu za kakao.

Prečo nahradiť kávu kakaom?

Kakaový prášok je veľmi bohatý na vitamíny a vzácne minerály, ktoré sú potrebné pre zdravie a správne fungovanie organizmu a veľmi prospešné sú aj pre krásu.

Výhody kakaa pre naše zdravie:

Kakao síce obsahuje menej kofeínu ako káva, avšak uvoľňuje ho postupne a rovnomerne, vďaka čomu sa budete počas dopoludnia cítiť sviežo a bez „výkyvov“ náhlej excitácie a následného vyčerpania.

Kakao obsahuje vzácne živiny, ktoré dokážu ovplyvniť kognitívne funkcie mozgu. Zlepšujú pamäť, stimulujú pozornosť a koncentráciu, stabilizujú hladinu cholesterolu v krvi a tým pozitívne vplývajú aj na zdravie obehovej sústavy.

Kokohil – látka ktorú kakao obsahuje, stimuluje rast buniek, urýchľuje hojenie rán, jaziev a zabraňuje vzniku vrások.

Jedna z najdôležitejších vlastností kakaa je ukrytá v látke s názvom epikatechín. Ten dokáže organizmus ochrániť pred vznikom rôznych veľmi závažných ochorení a stavov – cukrovky, rakoviny, mozgovej mŕtvice a infarktu.

Zvlášť pre ženy po štyridsiatke má kakao vďaka bohatému obsahu horčíka, zinku a ďalších stopových prvkov veľmi prospešné účinky. Dokáže zmierňovať negatívne prejavy menopauzy a dokonca oddialiť jej nástup. Veľkou škodou je, že práve ženy v tejto vekovej kategórií ho pijú najmenej.

Pravidelná konzumácia kakaa preukázateľne zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky.

Kakao je veľmi prospešné pri chudnutí. Ak namiesto cukru použijete na sladenie kakaa stéviu alebo med, získate z neho veľkého pomocníka pri chudnutí. Kakaový nápoj dokáže zasýtiť a na dlhú dobu potláča pocit hladu.

V lete je šálka kakaa obzvlášť prospešná. Jeho pitie v dopoludňajších hodinách vás dokáže ochrániť pred spálením od slnka. Kakao totiž obsahuje pigment melanín, ktorý pohlcuje škodlivé žiarenie a chráni pokožku pred nepriaznivými vplyvmi UV žiarenia.

Kakao posilňuje imunitu a dokáže nás chrániť pred infekciami a chorobami. Okrem toho zlepšuje náladu, vitalitu a zlepšuje náladu. Vďaka bohatej zásobe stopových prvkov a vitamínov je bezkonkurenčne najlepšou voľbou na začiatok dňa.

Recept na najlepšie kakao

Potrebujeme:

2 šálky mlieka (ideálne mandľového, vďaka ktorému chutí kakao ešte lepšie)

1 a ½ lyžice kakového prášku

1/2 lyžičky mletej škorice

¼ lyžičky mletého klinčeka

Štipku soli

Med alebo stéviu na osladenie

Postup:

Všetky prísady zmiešame v kastróliku a preložíme na plameň. Zahrievame za stáleho miešania, kým sa všetky prísady nespoja a nerozpustia.

Zložíme z plameňa a môžeme podávať.

Nazdravie! :-)

Najlepšie tipy pre zdravie