zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Kto ho mal raz doma, viac ho z ruky nepustí: Zázračný olej z tejto rastliny má silu vyriešiť problémy, nad ktorými možno už roky zúfate!

Mal by byť v každej domácnosti: Už pár kvapiek zničí bradavice, odplaší kliešte a zlikviduje vši, hovorí sa, že jeho sila vám môže zmeniť život k lepšiemu!

Možno ste už o tomto oleji počuli aj vy. Hovorí sa o ňom ako o najväčšom poklade z Austrálie – olej z listov čajovníkového stromu (tea tree oil), ktorý voľne rastie v divokej austrálskej prírode. Tento olej je nesmierne všestranný – od zdravia, cez krásu až po riešenie problémov vo vašej domácnosti. Dokonca, spomedzi všetkých prírodných látok má tento nenápadný olej najsilnejšie účinky proti plesniam – dokonca ich nedokážu napodobniť ani umelé produkty z drogérie.

V boji proti plesni je neprekonateľný

Jedna z najúčinnejších látok v boji proti plesni v našich domácnostiach. A nejde o ocot, ani sódu bikarbónu. Zoznámte sa so zázračnou látkou v boji proti plesni a baktériám – čajovníkovím olejom (Tea tree oil).

Ide o najsilnejší dezinfekčný prírodný prostriedok. Zabezpečuje dlhodobú ochranu pred baktériami, vírusmi a známe sú aj jeho úžasné účinky v boji proti plesni, ktorú ničí doslova na počkanie.

Pomáha rýchlo a efektívne

Pleseň rastie a rozširuje sa v teplom a vlhkom prostredí. Obľubuje materiály ako koža, drevo, papier, textílie a koberce. Ľahko sa však rozšíri aj na gumených tesneniach v práčke, alebo na stene.

Skôr, ako sa pustíte do boja s plesňou, snažte sa odstrániť zdroj vlhkosti, alebo súčasť vybavenia (napríklad gauč), ktorá je natoľko pokrytá plesňou, že sama sa stáva jej zdrojom. Potom začnite s aplikáciou „protiplesňovej“ procedúry.

Potrebujeme:

150 ml vody

1 lyžičku čajovníkového oleja

Fľašu s rozprašovačom

Postup:

Stačí obe prísady zmiešať, preliať do nádoby a naniesť na plesňou postihnuté miesta.

Jednotka pre zdravie

Kedže je čajovníkový olej extrémne silný, v boji proti plesni a baktériám na ľudskom tele sa používa v zriedenej forme (3-5% roztok). Čajovníkový olej je veľmi účinný pri liečbe oparov, plesní na chodidlách, nechtoch a pri liečbe bradavíc. Známe sú aj jeho účinky v boji proti exzémom a psoriáze, ktorá je pre mnohých ľudí celoživotným zdravotným problémom. Čajovníkový olej zabíja nebezpečné stafylokoky, ale aj vši a blchy. V lete ide o extrémne účinný repelent proti kliešťom. Jeho aróma je pre škodcov toxická a cítia ju už z diaľky, preto sa vám s radosťou vyhnú.

Na boj proti plesni na nohách – stačí ak si kvapnete do vody trochu kvapiek oleja a nohy si močíte aspoň 20 minút. V prípade plesne na nechtoch si dajte olejček na vatové tyčinky a potierajte postihnuté miesta.

Jednotka proti kašľu, zbaví vás problémov aj príznakov chrípky

Stačí, ak si do nádoby s horúcou vodou kvapnete pár kvapiek čajovníkového oleja. Potom nádobu zakryte, dajte pod deku či uterák a inhalujte. Táto kúra rýchlo uvoľňuje dutiny, upchatý nos, odstráni bolesť hlavy a zatočí aj s kašľom a ďalšími príznakmi choroby.

Dajte ho do práčky

Zatočíte tak nielen s plesňou a zápachom vo vnútri práčky, ale zároveň zlikvidujete roztoče, ploštice, vši a ďalších parazitov, ktoré sa držia v tkaninách a bežný proces prania môžu prežiť. Pridajte do prania len 2 lyžičky tohoto oleja a okrem krásnej vône budete mať čisté a perfektne vydezinifikované prádlo aj práčku.

Zhrňme si, čo všetko čajovníkový olej dokáže:

  • poranenia – dezinfekcia, hojenie odrenín, mokvajúcich, hnisajúcich rán a popálenín,
  • na štípance i na odpudzovanie hmyzu (stačí pár kvapiek pridať do vody a nastriekať na miesta, na ktorých sa hmyz vo vašom dome zdržiava – napríklad mravce či pavúky jeho vôňu nemôžu vystáť),
  • prevencia a pomoc pri výskyte vší,
  • proti plesni na tele, ale aj v byte,
  • kožné problémy – pri svrbivých ekzémoch, akné, oparoch, plesni, bradaviciach,
  • infekcie v ústnej dutine – pri zápaloch ďasien, aftách, zápachu z úst, zápaloch mandlí,
  • na dezinfekciu dýchacích ciest a miestností,
  • dezinfekcia domácnosti.

Najlepšie tipy pre zdravie