zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

2 kilá dole, ani neviete ako: Odborník radí – ak chcete schudnúť zdravo, stavte na tento lacný nápoj!

Tento nápoj dobre poznali už naši predkovia – kefír! Dokonca aj v staroveku, bol považovaný za „dar z neba“ a bol veľmi cenený. Tradovalo sa, že tam, kde ho majú, tam sa nedržia choroby a ženy kvitnú do krásy.

Čím je kyselkavé mlieko také výnimočné a prečo ho spomíname v súvislosti s diétou? Kefír dokáže urýchliť proces chudnutia a dokáže nakopnúť aj metabolizmus ľuďom vo vyššom veku. Odborník na chudnutie Josh Cavaladge hovorí, že tento nápoj je pre zdravé chudnutie nenahraditeľný!

Užitočný ako kefír

Pravidelné pitie kefír odstraňuje chronickú únavu, zmierňuje stres, upojuje a pomáha lepšie spať. Tiež regeneruje bunky, posilňuje imunitu a ide o jeden z najjednoduchších spôsobov, ako sa vyhnúť rakovine hrubého čreva. Okrem toho pomáha budovaniu svalovej hmoty a upravuje hladinu cholesterolu v krvi.

Na rozdiel od mlieka sa kefír v tele rozkladá celkom inak – minerály, bielkoviny a vitamíny, ktoré obsahuje dokáže telo lepšie spracovať a čo je najdôležitejšie, v tráviacom trakte dokáže skutočné divy. V žalúdku a črevách pôsobí kefír antisepticky, stimuluje trávenie a dokáže obnoviť zdravé prostredie. Nápoj je veľmi užitočný aj keď beriete antibiotiká – ide o veľmi silné probiotikum. Na rozdiel od iných diétnych kokteilov tak kefír nepôsobí len na urýchlenie trávenie, ale zároveň lieči telo zvnútra.

Keď ho skonbinujete s obyčajnou petržlenovou vňaťou a kôprom, máte hotovú bombu na chudnutie. Navyše, môžete zabudnúť na pocit hladu, ten sa pri kefírovej diéte celkom statí. Stačí, ak si dáte nápoj ráno a večer, namiesto posledného jedla, to je všetko.

Kefírový nápoj na chudnutie

Ak chcete rýchlo zbaviť nadváhy, odborníci na výživu odporúčajú, aby ste do stravy zaradili kefír s nízkym obsahom tuku. Na dosiahnutie rýchlejších výsledkov sa odporúča použiť kefír vo forme zeleného kokteilu.

Zložky nápoj

300 ml jogurtu
3 vetvičky petržlenu
3 vetvičky kôpru
Pár lístkov čerstvého koriandra
1 uhorku
štipka soli
Štipku čerstvo nemletého čierneho korenia

Postup:

Zelené bylinky umyjeme, usušíme a uhorku nakrájame na menšie kúsky – všetko spolu rozmixujeme aj s 1/2 kefíru. Keď je zmes rozmixovaná – pridáme aj zvyšok kefíru, korenie a ešte raz rozmixujeme. Pijeme ráno a večer namiesto posledného jedla.  Zmeny na seba nenechajú čakať!

Na zdravie! :-)

Najlepšie tipy pre zdravie