zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Kto pozná tento pohyb, nevie, čo sú ovisnuté líca, dvojitá brada či vrásky na krku: Stačia vám len vaše dlane a lyžička!

Ide o najjednoduchšiu cestu, ako si zachovať mladistvý vzhľad do vysokého veku, bez akéhokoľvek zásahu plastického chirurga.

Absolútne bezplatná a účinná alternatíva k plastickej chirurgii , ktorú môžete robiť v pohodlí domova – nepotrebujete nič špeciálne! Už ste niekedy počuli o facebuildingu alebo joge pre tvár? Ide o najjednoduchšiu cestu, ako si zachovať mladistvý vzhľad do vysokého veku, bez akéhokoľvek zásahu plastického chirurga. Okrem toho táto metóda zachováva tón pleti a jej elasticitu. Trénerka Lourdes Doplito ukáže, ako robiť túto metódu správne.

Krásna aj dlho po 60-tke

67-ročná rodák z Filipín Lourdes Doplito vyvinula jedinečnú techniku pre spevnenie tváre, ktorú môžete urobiť bez toho, aby ste museli opustiť svoje každodenné aktivity. 15 minút denne – a vaša tvár získa to, čo vám nedajú žiadne krémy ani masky na tvár. Za týmto efektom ženy navštevujú plastického chirurga!

Cvičenie pre krásnu tvár

Pred vykonaním cvičenia sa aspoň na minútku uvolnite a sústreďte sa len dýchanie. Zadržte dych na 5 sekúnd a vydýchnite. Takto sa upokojíte a uvoľníte. Pripravené na premenu?

 1. Masáž čela
  Toto jednoduché cvičenie pomôže uvoľniť svaly tváre a pripraviť ich na ďalší postup. Relaxujte a zatvorte oči. Špičkami prostredných prstoch pravej a ľavej ruky zľahka prechádzajte po strede čela – od koreňa nosu až po vlasové korienky. Venujte tejto masáži len 1-2 minúty, pričom sa snažte vykonať čo najviac jemných pohybov.
 2. Zdvíhanie obočia
  Toto cvičenie pomôže posilniť svaly na čele a horných viečkach, spôsobí, že pokožka bude pružná a svieža. Ruky dajte nad obočie a jemne stlačte tak, aby ste obočie akoby vytiahli a kožu pod korienkami vlasov stiahli. Pohyby robte s tým, ako sa dýchate – nádych pohyb – výdych uvoľnenie.  S pohybom synchronizujte aj svoje oči – zdvihnete obočie- pozriete smerom nahor a naopak.  Opakujte 3-5 x s pomalými nádychmi a výdychmi.
 3. Valcovanie ceruzky medzi perami
  Toto jednoduché cvičenie najlepšie spevňuje svaly okolo úst, bradu a pokožku na krku. Vložte si medzi pery ceruzku. Nádych a ceruzku skúste valcovať medzi perami tak, že najskôr pohybujete spodnou perou – len bradou a potom naopak hornou perou – hornou čeľusťou. Keď ceruzku otočíte, vydržte v polohe 2 sekundy a pokračujte. Urobte 10 opakovaní pre obe pery.
 4. Zdvihnúť lyžicu
  Ďalšie jednoduché, ale rovnako účinné. Rukoväť lyžičky si dajte medzi pery a s každým nádychom ju vytiahnite čo najvyššie. Držte 2 sekundy a uvolnite. Opakujte toto cvičenie aspoň 10 krát.
 5. Cvičenie pre pružnosť oblasti pier, tváre a brady
  Široko otvorte oči, otvorte ústa a vtlačte pery dovnútra. Vyslovte písmeno „A“, ale bez toho, aby ste perami pohli. Podržte túto pozíciu na 5 sekúnd. Potom nemeníme pozíciu pier a vyslovíme písmeno „E“ s tým, že opäť držíme túto pozíciu 5 sekúnd.Urobte to isté s písmenom „I“ a „O“. Na záver urobte zvuk písmena „U“, držte v tejto polohe 5 sekúnd. Pri vytváraní každého zvuku napínajte svaly tváre čo najviac a  snažte sa písmená vyslovovať, ako by ste sa zároveň mierne usmievali. Celý postup opakujte trikrát.
 6. Nafúknutie balónika
  Posledné cvičenie je takmer detské, napriek tomu dokonale formuje svaly a pokožku tváre a krku. Zhlboka sa nadýchnite nosom a vydýchnite vzduch do balónika. Nafúknite aspoň 1 malý balónik – dýchajte pomaly, precízne a hlavne sa neponáhľajte, aby sa vám nezatočila hlava. 

To je všetko – povedzte o tomto jednoduchom postupe aj svojej priateľke.

 

Najlepšie tipy pre zdravie