zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

7 cvičení japonského liečiteľa, ktoré dokážu zázraky s ženským telom: Čo získate, je omnoho viac, ako len štíhla postava!

Tieto cviky sú určené špeciálne pre ženy!

Katsudzo Nishi bol japonským liečiteľom a učencom, ktorí však na rozdiel od mnohých iných čerpal poznanie zo svojej vlastnej skúsenosti. Vo veku 20 rokov mu diagnostikovali smrteľné ochorenie, s ktorým si vtedajšia medicína nedokázala poradiť. On sa však nevzdal a bojoval o život. Podarilo sa mu z choroby dostať a nielen to, žil dlhý život v zdraví a duševnej pohode.

Počas života dokázal pomôcť aj mnohým iným ľuďom, ktorých postihol podobný osud.

15 minút denne pre zdravé telo a čistú myseľ

Nishi sa venoval zdravému životnému štýlu komplexne – hovoril, že ak nemáte zdravú dušu, nikdy nemôže byť zdravé vaše telo. Veril, že potrebujete rovnováhu a len tá pomôže telu k zdraviu a životu bez stresu.

Zostavil preto súbor cvikov, ktoré sú určené najmä pre ženy. Práve na nich leží množstvo starostí a bez ich zdravia a pohody je ohrozená celá rodina. Cvičenia uvoľňujú, upokojujú myseľ, prospievajú zdraviu chrbtice, kĺbov a pomáhajú lepšie spať. Cvičenia sa odporúča robiť ráno, pretože vás nabijú energiou a môžete z nich čerpať až do druhého dňa. Benefitom je tiež spevnenie kritických svalových partií – najmä oblasti brucha, stehien a bokov.

1. cvičenie

Ľahnite si na chrbát a snažte sa čo najviac relaxovať. Dýchajte pomaly a zhlboka, predstavte si, že ste na pokojnom a krásnom mieste. Roztiahnite ruky von do strán. Položte nohy k sebe a ohnite ich v kolenách. Zhlboka sa nadýchnite a natočte kolená doprava – snažte sa dotknúť sa s nimi zeme. Hlavu otočte doľava a pomaly vydychujte. Prvý deň opakujte toto cvičenie 4-5 krát a potom postupne zvýšte až na 25 opakovaní.

2. cvičenie

Ležte po chrbte, ruky natiahnite pozdĺž tela a dlane otočte nadol. Nohy ohnite v kolenách – kolená by ste mali mať vo vzdialenosti 30 cm od seba. Pomaly dvíhajte panvu, ako to čo najviac ide bez toho, aby ste zdvihli ramená a hlavu. Zhlboka dýchajte a sústreďte sa na brušné svalstvo – držte pár sekúnd, potom pomaly vydýchnite a klesajte smerom dole. . Opakujte cvičenie päťkrát.

3. cvičenie

Ľahnite si na brucho, bradou sa oprite o podlahu. Ruky vystrite pred telom dlaňami nahor a nohy roztiahnite na 15 cm od seba. Nadýchnite sa, napnite svaly zadku, zdvihnite dohora jednu nohu a zároveň s ňou aj opačnú ruku a hlavu.V takejto polohe zostaňte niekoľko sekúnd, vydýchnite a jemne spustite nohu aj ruku a hlavu späť na podlahu. To isté zopakujte s druhou nohou. Zopakujte tak 50- krát s každou nohou.

4. cvičenie

Ostaňte v rovnakej polohe, ale namiesto jednej nohy, zdvihneme obe nohy, hlavu aj obe ruky – pár sekúnd vydržíme s nádychom a s výdychom klesáme dole. Pohybmi sa snažte napodobiť plávanie, opakujte 25 krát, postupne by ste sa mali dostať až na 50x.

5. cvičenie

Dajte sa na štyri. Narovnajte pravú nohu a zdvihnite ju do výšky 30 cm od podlahy. Vykonajte 25 kmitaní s nohou dole a hore. Potom sa vráťte späť do východiskovej pozície a zopakujte s druhou nohu.

6. cvičenie

Zostaňte v rovnakej polohe na štyroch, hlavu spustite nadol a panvu nahor. Koleno pravej hony pokrčte tak, aby sa postupne dotkla čela. Potom nohu opäť vystrite, zdvihnite dohora a spolu s ňou zdvihnite aj hlavu. Cvičenie zopakujte 10-krát pre každú nohu.

7. cvičenie

Sadnite si na kolená, vystrite chrbticu a ruky pozdĺž tela. Zakláňajte sa ruky zdvíhajte tak, aby sa dlaňami dotkli za vašou hlavou. Ostaňte v tejto Udržujte pozíciu niekoľko sekúnd. Vráťte sa na východiskovú pozíciu a opakujte cvičenie 5 krát.

Pomaly, hladko a bez trhania – to je spôsob, ako robiť tieto cvičenia tak, aby priniesli efekt. Po ukončení pokojne dýchajte a napríklad sa pokojne poprechádzajte po byte. Pravidelne cvičenie je cestou k perfektnému relaxu, odbúraniu stresu z práce a získanie energie. Krásna postava je bonusom, zdravie hlavným cieľom.

Najlepšie tipy pre zdravie