zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Vždy v lete odtrhla mama 10 borievok a zaliala ich olejom: Kto pozná tento recept, nevie čo sú boľavé zuby, kŕče a nespavosť!

Zdravotné výhody borievkového esenciálneho oleja možno pripísať jeho vlastnostiam ako antiseptické, antireumatické, antikŕčovité, stimulujúce či hojivé.

Zdravotné výhody borievkového esenciálneho oleja možno pripísať jeho vlastnostiam ako antiseptické, antireumatické, antikŕčovité, stimulujúce či hojivé.

Borievkový esenciálny olej býval v minulosti veľmi známy ako antiseptikum a ľudí zranených vo vojnách alebo pri atletike liečili práve ním. Dokonca sa používal pri zraneniach matky a dieťaťa počas ťažkých pôrodov. Účinne totiž chráni rany pred hnisaním alebo rozvojom tetanu.

Borievkový olej podporuje a zlepšuje krvný obeh. Taktiež pomáha pri odstraňovaní toxínov, ako je kyselina močová z tela. Obe tieto vlastnosti pomáhajú v boji proti ochoreniam ako je reumatizmus, artritída, dna, a obličkové kamene.

Borievkový olej je výborný pri bolesti zubov. Natierajú sa ním zvonka

Borievkový éterický olej je tiež účinný na takmer všetky druhy kŕčov, či sú to svalové, črevné, respiračné alebo akékoľvek iné. Ak sa aplikuje zriedený roztok tohto oleja na rany, alebo v krémovej zmesi, pomáha hojiť rany rýchlejšie a chráni ich pred infekciou.

Potrite si borievkovým olejom spánky a odplašíte bolesť hlavy aj nespavosť. Jeho vôňa upokojuje a pomáha lepšie si oddýchnuť.

Zábaly z tohoto oleja pôsobia na odstránenie hlienov, kašľa a upokojujú zápal dýchacích ciest.

Ako si teda tento zázrak vyrobiť doma?

10 drvených bobulí borievky necháme vylúhovať 30 dní v jedlom oleji – nádobu prikryjeme len tenkým plátnom a necháme na slnečnom mieste. K tomu potom pridáme 1 diel olivového oleja, premiešame scedíme a môžeme používať.

A to je všetko. :-)

Používame ako éterický olej pri masážach, obkladoch, zábaloch alebo ním potierame rany.

Najlepšie tipy pre zdravie