zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

7 tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa ochabnutých viečok: Váš pohľad bude znovu mladistvý a neodolateľný!

Ovisnuté viečka sú problémom, ktorý je o niečo závažnejší, ako by sa mohlo zdať. Nielenže pridávajú na veku, môžu viesť aj k chorobám a zhoršeniu zraku. Aby sme predišli problémom s očami, ktoré spôsobujú práve ochabnuté viečka, máme pre vás niekoľko užitočných tipov. Pomôžu vám a nemusíte ani nikam chodiť.

3 jednoduché pohyby, ktoré dokážu pomôcť v rekornom čase

Ak aj vy zvažujete operáciu ovisnutých horných viečok, vyskúšajte najskôr tieto tri cviky, cvičte pravidelne každý deň, prípadne aj 2 x denne. Verím, že po 4 týždňoch cvičenia už uvidíte zmeny. Cviky pochádzajú zo stránky tvarovajoga.sk. Na konci článku nájdete aj video.

CVIK č.1

Položíme si ruky na čelo a dlaňami potiahneme obočie nahor

Stiahneme hornú peru cez horné zuby a vytvoríme ústami písmenko „O“

Prižmúrime oči a držíme 3-5 sekúnd, zopakujeme aspoň 5 – 10 x

Tento cvik okrem spevnenia horného viečka pomáha zjemniť nasolabiálnu vrásku a tiež aj svaly na čele.

CVIK č.2

Položíme si dva prsty na vonkajšie kútiky očí  a jemne pritlačíme

Silno zatvoríme oči

Vydržíme v napätí 5 sekúnd a zopakujeme 5 – 10 x

Tento cvik krásne spevňuje celé očné okolie, pomáha aj pri opuchoch pod očami.

CVIK č.3

Položíme si dlane na čelo a jemne potiahneme obočie dohora

Oči silno zatvoríme, cítime tlak vo vnútri oka

Držíme v napätí 3-5 sekúnd a zopakujeme aspoň 5 – 10 x

Čo ešte pomáha?

 

1. Harmančekové čajové vrecúška

Harmanček má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť ochabnuté očné viečka. Potom, čo si urobíte harmančekový čaj, ochlaďte dve čajové vrecúška a umiestnite ich na oči na 15 až 20 minút. Ak pred použitím vložíte čajové vrecúška do chladničky, získate veľmi príjemný chladiaci účinok.

2. Vaječné bielky

Vaječné bielky spevňujú a napínajú pokožku. Uistite sa, že pokožka vašich viečok je čistá a suchá, naneste na ne malé množstvo vaječného bielka a počkajte, kým nezaschne. Potom ho umyte studenou vodou. Výsledok uvidíte okamžite.

3. Ľad

Ľad znižuje počet krvných cievok a zmierňuje ochabnutie viečok. Stačí na viečka aplikovať kocky ľadu a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

4. Jedzte hrozno

Hrozno obsahuje látky, ktoré spomaľujú proces starnutia buniek. Preto je vhodné zaradiť ho do svojho každodenného jedálnička.

5. Uhorka

Uhorka je veľmi dobre známym a účinným liekom, ktorý zaručene funguje. Uhorky sú bohaté na kyselinu kávovu a kyselinu askorbovú, ktoré znižujú zápal a napínajú pokožku. Stačí si dať na oči dva plátky chladenej uhorky, relaxovať po dobu 15-20 minút a vychutnať si potom sviežu a rozžiarenú pokožku.

6. Očné cviky

Toto je cvičenie na posilnenie očných viečok. Zatvorte oči a položte ukazováky na každé viečko. Zdvihnite ruky v lakťoch, počítajte do 5 a pri každom počte jemne vyvíjajte tlak na viečka. Potom sa snažte otvoriť oči tak, že stále vyvíjate jemný tlak na viečka. Opakujte 10-krát.

7. Dostatok spánku

Ak nemáte dostatok spánku, ste v strese a vaše oči budú unavené. Tým sa zvýši opuch, aj ovisnutie viečok. Aby ste tomu zabránili, musíte ísť skôr spať a spať toľko hodín, koľko potrebujete, aby ste sa cítili svieži a oddýchnutí.

Zdroj: brightside.me

Najlepšie tipy pre zdravie