Ak máte aj vy tento problém s rúčkou alebo remienkom – je popraskané, ošúchané a hoci kabelka inak vyzerá stále dobre, vďaka tejto časti sa ju už hanbíte nosiť do sveta. Ja bez kabelky nevyjdem ani na krok a preto sa tento problém u mňa opakuje ako na bežiacom páse – remienok vždy odíde ako prvý. Teraz nosím kabelku, ktorú som dostala od manžela a keďže som ju nechcela odpísať, našla som si skvelý návod, ako remienok zamaskovať a to tak, aby kabelka stále vyzerá skvele. Stačí vám k tomu obyčajný saténová stuha a priesvitný lak na nechty. Fotopostup vám presne ukáže, ako remienok opletiete a nakoniec koniec zaistíte pomocou laku. Mám odskúšané, kabelka vám bude slúžiť ešte dlho a nemusíte hneď kupovať novú!
Katka V.
Postup krok za krokom:
Ďalšie triky, vďaka ktorým vám kožené veci vydržia omnoho dlhšie a budú opäť krásne
Trhlina na povrchu topánok a kabeliek
Nepekná trhlina na povrchu novej koženej obuvi asi nepoteší nikoho. Stavte na osvedčené triky s priesvitným lakom alebo lepidlom – majú prekvapivo skvelé výsledky.
Najlepšie nápady na váš e-mail
Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.
Ako odstrániť trhlinu?
Na odtrhnutú časť naneste pomocou drevenej špajle alebo vatovej tyčinky sekundové lepidlo alebo priesvitný lak na nechty.
Potom odtrhnutú oblasť pritlačíme k povrchu topánky a pevne držíme po dobu 3-4 minút, aby sa koža dobre pripevnila k povrchu.
Ak natrhnuté miesto stále vidíte, pretrite ho opäť trochou laku alebo lepidla. Na vrch môžete naniesť tenkú vrstvu zodpovedajúcej farby laku na nechty. Na tento účel sa tiež môžu hodiť akrilové farby pretreté priesvitným lakom.
Vosk na škrabance
Hlbšie škrabance na kožených topánkach odstránite pomocou vosku alebo parafínu.
Zahrejte vosk alebo parafín a jemne votrite do poškriabaných miest. Keď vosk alebo parafín stuhne, oblasť pretrite flanelovou handričkou. Tak sa problematické miesta definitívne zacelia.
Ako odstrániť škrabance z koženého nábytku?
Na poškriabaný povrch naneste trochu olivového oleja a krúživými pohybmi ho jemne rozotierajte po povrchu.
Nechajte olej vsiaknuť a úplne vyschnúť.
V prípade, že že škrabance z povrchu nezmizli, použite tento trik: Najskôr naneste na poškodený povrch olivový olej, potom navlhčte bavlnenú handričku trochou vody a priložte na poškriabané miesta. Na handričku umiestnite teplú žehličku na handričku a nechajte chvíľu pôsobiť. Vplyv tepla pomôže oleju preniknúť hlboko do materiálu a škrabance sa tak zacelia.
Poznámka: Najskôr spravte malý test – votrite olivový olej len na malú plochu nábytku, ktorú nie je vidieť – napríklad na zadnej strane. Niektoré odtiene kože môžu vplyvom oleja zmeniť farbu.
Ako odstrániť škrabance na lakovanej obuvi?
Roztokom tekutého mydla a teplej vody utrite povrch lakovanej obuvi. Dôkladne osušte handričkou.
Naneste na povrch lak na nechty zodpovedajúcej farby, prípadne môžete použiť špeciálnu fixku. Jedna vrstva bude stačiť.
Ako predchádzať poškodeniu kožených produktov?
Čo je dôležité, nikdy nečistite povrch koženej obuvi drsnými kefami alebo handričkami. Tiež sa odporúča 1-krát do týždňa vazelínou alebo glycerínom – aplikujte na povrch pomocou hubky. Toto jednoduché opatrenie zabráni vzniku škrabancov a trhliniek.
Šikovná žena prišla s perfektným nápadom, ako vylepšiť topánky, ktoré majú už nejaký ten krok za sebou. Problémom nie sú ani opotrebované opätky. Pozrite sa, ako môžete zmeniť vaše staré topánky lepn pomocou lepu, látky, čipky alebo tblietok. Úžasné nápady!
Nápady, ako zakryť poškriabané, či poškodené miesta na dámskej obuvy
1. Lepidlo a trbliekty
2. Látka
3.
4.
5.
6. Malý trik so stuhou
7. Najjednoduchšie riešenie – lak na nechty
8.
9.
10.
11.
12.
zdroj: pinterest