Preložíme do sklenenej nádoby (asi 5 l) a pridáme aj ostatné prísady okrem cukru a vody.
Prikryjeme a necháme na parapete (na slnečnom mieste) odstáť 3 týždne.
Po uplynutí tohoto času scedíme a pridáme sirup, ktorý sme si uvarili z vody a cukru.

Skladujeme v sklených nádobách v tme. Takto je potrebné nechať stáť ešte 3 týždne pred použitím.
Po troch týždňoch v tme je orechovka pripravená – ide o výborný aperitív, ale najmä o domáci liek.
Môžeme používať do jedál, na tráviace ťažkosti a na potieranie boľavých kĺbov.
Prajeme vám veľa zdravia! :-)
Evka C.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
