zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

12 prekvapivých spôsob, ako sa zbaviť nafúknutého brucha a zadržiavanej vody bez cvičenia: Najrýchlejšia pomôcka pri chudnutí!

Ide o prirodzený proces tela. V normálnom stave je asi 1 liter (asi polovica) žalúdka a čreva naplnená plynom. Plyny v tráviacom trakte sú dôsledkom práce baktérií, ktoré pomáhajú rozkladať potravu. Nadmerná plynatosť však môže poriadne skomplikovať život – kŕče, pocit plného brucha a nepríjemné zvuky, ktoré sa ozvývajú z útrob. Máme pre vás niekoľko jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť plynatosti aj bez cvičenia.

Táto metóda redkuje tvorbu plynov a uľaví žalúdku

12 Ways to Get Rid of a Bloated Belly Without Abs Exercises

Predstavte si pupok ako „východiskový bod“. Umiestnite 4 prsty horizontálne nad pupok. Tento bod je nad horným prstom. Masírujte ho 2-3 minúty v smere hodinových ručičiek a rovnako proti smeru hodinových ručičiek. Ak robíte pohyb správne, mali by ste cítiť kyslastú chuť v ústach a zvýši sa aj slinenie.

Táto metóda pomáha pri nadmernom zadržiavaní vody v organizme a zmierňuje bolesť žalúdka

12 Ways to Get Rid of a Bloated Belly Without Abs Exercises

Bod sa nachádza dva prsty nad pupkom. Jemne tlačte na toto miesto a masírujte 2-3 minúty najskôr v smere a potom proti smeru hodinových ručičiek.

Táto metóda stimuluje činnosť čriev a pomáha pri pocite ťažoby

12 Ways to Get Rid of a Bloated Belly Without Abs Exercises

Umiestnite 4 prsty horizontálne pod pupok. Správny bod sa nachádza pod malýčkom. Potrebuje rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch  2-3 minúty masáže v smere hodinových ručičiek a rovnako toľko času aj proti smeru hodinových ručičiek. Ak sa tento pohyb robí správne, pomôže zbaviť sa nadúvania a ťažkého pocitu po jedle.

ripravte si zdravý nápoj, ktorý vás vráti späť do hry. Každá prísada zohráva dôležitú úlohu v naštartovaní metabolizmu, správnom spaľovaní tukov, pomáha v boji proti nadmernej plynatosti, nafukovaniu a ďalším nepríjemným problémom s trávením.

Nápoj proti plynatosti a na rýchle trávenie!

Trápi vás nafúknuté bruško? Toto pomôže už do 1 minúty!

Nafúknuté bruško však nielen nepekne vyzerá, ale môže prechádzať do veľmi bolestivých kŕčov a spoločensky nepríjemných sprievodných prejavov. Hoci je pre predchádzanie a vyriešenie tohto problému potrebná dlhodobá zmena životného štýlu a stravovacích návykov, poznáme spôsob, ktorý pomôže už do 1 minúty. Je vynikajúci v prípade, ak vás čaká dôležité stretnutie a potrebujete problém rýchlo vyriešiť!

Jeho tajomstvo spočíva v kombinácií prísad, ktoré sú sú pri nadúvaní veľmi prospešné aj samé o sebe. V spojení sa však ich sila mnohonásobne posilní, čoho dôsledkom sú zázračne rýchle výsledky. Toto vedeli už naše staré mamy, ktoré si väčšinou museli vedieť pomôcť bez liekov z lekárne.

Potrebujeme:

1 uhorku – stredne veľkú

12 lístkov čerstvej mäty

1 kopcovitú lyžicu najemno nastrúhaného koreňa zázvoru

1 väčší citrón (alebo kyselinu citrónovú)

1 a 1/2 l čistej vody

Postup:

Z polovice citróna vytlačíme šťavu a druhú polovicu nakrájame na plátky. Uhorku umyjeme a nakrájame na plátky. Lístky mäty umyjeme. Všetky prísady vložíme do vody a dobre premiešame.

Nápoj pite pri problémoch s nafúknutým bruškom a nadúvaním. Vynikajúco zaberá aj proti zápche, stimuluje trávenie a potláča chuť do jedla. Pite ho počas celého dňa, účinky však pocítite takmer hneď potom, ako sa napijete.

Ďalšie potraviny, ktoré bojujú s plynatosťou nadbytkom vody v organizme a zrýchľujú trávenie

Zeler stopkový

Zeler obsahuje zlúčeninu nazývanú kumarín, ktorá pomáha pri čistení tela od antioxidantov a nahromadenej vody. Tiež pomáha pri trávení a zabraňuje vysokému krvnému tlaku.

Zázvor

Zázvor je považovaný za jednu z najefektívnejších diuretických potravín. Pomáha pri trávení a pomáha odstraňovať všetky škodlivé toxíny z tela.

Mrkva

Mrkva je bohatá na antioxidanty a vitamíny, ktoré uľahčujú detoxikáciu v tele. Vďaka obsahu draslíka pomáha mrkva aj pri udržiavaní hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Uhorky

Uhorky majú vysoký obsah vody a obsahujú živiny, ktoré pomáhajú vypláchnuť kyselinu močovú z obličiek. Obsahujú tiež kyselinu kávovú, ktorá pomáha zbaviť sa zadržanej vody. Uhorky majú tiež málo kalórii a pomôžu vám schudnúť.

Brusnice

Brusnice sú bohaté na antioxidanty a vitamín C – tieto látky  pomáhajú dostať nadbytočnú vodu z tela. Tiež chránia bunky tela pred poškodením spôsobeným toxínmi a voľnými radikálmi, ktoré produkuje vaše telo počas procesu metabolizmu.

Škorica

Škorica obsahuje chróm, ktorý pomáha pri kontrole chuti do jedla. Škorica tiež pomáha zvýšiť imunitu a je skvelým pomocníkom na detoxikáciu.

Špargľa

Vysoký obsah draslíka v špargle pomáha predchádzať zbytočnej retencii vody v tele.

Zelený čaj

Zelený čaj je prírodné diuretikum. Výskum ukázal, že pravidelné pitie zeleného čaju môže  znížiť telesný tuk až o 19%.

Púpava

Púpava sa tradične používa ako prírodné diuretikum. V Európe sa extrakt z púpavy používa na liečbu mnohých zdravotných stavov a je schválený Nemeckou komisiou E na zníženie zadržiavania vody.

Melón

Melóny pozostávajú z 92% vody a sú priam preplnené rôznymi minerálmi a vitamínmi, ktoré majú diuretické vlastnosti.

Príčin nadúvania a zadržiavania vody môže byť veľa a väčšinou sú spojené s výživou. Tu je niekoľko základných tipov:

Pite každé ráno pohár teplej vody s citrónom.

Pomáha znižovať množstvo žalúdočnej kyseliny, pomáha znižovať množstvo žalúdočnej kyseliny. Okrem toho citrón obsahuje veľa vitamínu C.

Nepite mlieko a kávu na raňajky.

Mlieko stimuluje produkciu žalúdočnej kyseliny a zvyšuje kyslosť. Vyberte si radšej prírodný jogurt alebo kefír, pretože obsahujú probiotiká, ktoré pomáhajú pri tráviacich procesoch. Pokiaľ ide o kávu má takmer totožné účinky ako mlieko.

Nepite veľa počas konzumácie jedla

Enzýmy zodpovedné za trávenie sa počas konzumácie koncentrujú v žalúdku, ale pokiaľ zároveň s konzumáciou pijete, vyplavujete ich zo žalúdka a tým proces trávenia spomaľujete a naopak nastupuje proces fermentácie. Pite pred jedlom a potom až po jedle.

Nepite alkohol nikdy na prázdny žalúdok.

To vedie k korózii stien žalúdka a čriev. Pri častom užívaní zabíja alkohol mikroflóru žalúdka a čriev.

Pite zázvorový čaj 

Črevná aktivita sa po ňom rapídne zvýši a tiež riedi krv.

Nejedzte príliš veľa tučných jedál počas dňa

Mastné potraviny, rýchle občerstvenie a sladkosti. Ich trávenie produkuje najviac plynov. Ak budete jesť menej tuku, môžete sa vyhnúť ťažkostiam a pocitom nepohodlia.

Nejedz príliš veľa potravín bohatých na vlákninu.

Jedná sa o nadmerné množstvo ovocia, bobúľ a strukovín. Črevné funkcie pôsobením vlákniny produkujú viac plynov.

Obmedzte solenie

Nadmerné solenie spôsobuje zadržiavanie vody v organizme – to sa prejaví ako naberanie na váha, ale škodí to aj srdcu a ďalším orgánom.

Uvoľnite sa, dobre sa vyspite a relaxujte.

Úzkosť a stres vedú k porušeniu tráviacich procesov. Aby ste ich vrátili do normálu, uvoľnite sa. Napríklad na 15-20 minút si vyložte nohy na pohovku – zlepšíte tak aj cirkuláciu krvi, ktorá pomôže dobrému tráveniu.

zdroj: brightside

Najlepšie tipy pre zdravie