zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Žiadne choroby a prechladnutia počas celého roka: 1 lyžička ráno a neviem, čo sú choroby – toto všetko dokáže s vašim telom!

Naše telo potrebuje dostatok vitamínov a minerálov, aby správne fungovalo. A my sa o to musíme postarať. Ale kvôli tomu nie je potrebné chodiť do lekárne a kúpiť si drahý komplex vitamínov v tabletkách. Mňa dedo už pred rokmi naučil tento starý liek. My sme ho obohatili o figy a citrón, je to naozajstná bomba.

Zmiešané sušené ovocie

A je to naozaj úžasná zmes! Táto jednoduchá zmes je pre telo hlavne v týchto dňoch nesmierne užitočná – normalizuje činnosť srdca, ale tiež čistí krv a posilňuje imunitný systém. Naučte sa pripraviť túto zázračnú zmes.

Potrebujeme:

300 g vlašských orechov
300 g sušených marhúľ
300 g sušených fíg
300 g sušených sliviek
300 g sušených hrozienok
2 polievkové lyžice medu
2 citróny (ideálne chemicky neošetrené, potrebujeme aj kôru)

Postup:

Potom je príprava jednoduchá: umyjeme teplou vodou a sušené ovocie necháme trochu vyschnúť. Potom zomeliem v mlynčeku na mäso (aj s kôrou a semienkami) , zmes zmiešame s medom a vložíme do sklenenej nádoby, odložíme do chladna.

Mala by sa konzumovať jedna lyžička denne, najlepšie ráno pred jedlom. Ak máte problémy s imunitou a často trpíte ochorením, môžete zvýšiť príjem 2-3 lyžice denne. Zmes používajte po dobu 1 mesiaca.

zmes sušeného ovocia a orechov© DepositPhotos

Takto jednoducho môžete posilniť imunitný systém a zabudnúť  tak na choroby a prechladnutia.  Pre mňa je to najlepšia vitamínová zmes pre zdravie.

Sušené marhule

Toto oranžové ovocie obsahuje veľké množstvo horčíka, draslíka, železa, vitamínu B5, pektínu. Okrem toho sušené marhule sú bohaté na organické kyseliny, ktoré odstraňujú z tela kovy a toxíny z nášho tela.

Sušené marhule sú užitočné pri srdcových ochoreniach, anémii a pri problémoch so zrakom, a sú vynikajúce na posilnenie imunitného systému. Okrem toho pomáhajú eliminovať upchatie krvných ciev a má omladzujúci účinok.

zmes sušeného ovocia na zlepšenie imunity© DepositPhotos

Slivky

Ďalšia vitamínová bomba. Sušené slivky obsahujú vlákninu, organické kyseliny, množstvo vitamínov a minerálov. Toto plody pomáhajú pri kardiovaskulárnych chorobách, onkologických ochoreniach, osteoporóze, reume a hypertenzii. Sušené slivky majú veľa užitočných vlastností , o ktorých sa dá hovoriť veľmi dlho.

zmes sušeného ovocia posilňuje srdce© DepositPhotos

Hrozienka

To je perfektný zdroj energie. Hrozienka obsahujú draslík, železo, mangán, horčík, vlákninu a vitamíny B1, B2, B5. Hrozienka sa odporúčajú pre poruchy nervového systému a kardiovaskulárne ochorenia. Používa sa ako profylaktický prostriedok na liečbu anémie, obličiek a pečeňových ochorení.

zmes sušeného ovocia pre srdce© DepositPhotos

Vlašské orechy

Pravdepodobne neexistuje taká osoba, ktorá by nevedela o výhodách týchto orechov. Obsahujú najväčšie množstvo antioxidantov, ktoré účinne napomáhajú posilňovaniu imunitného systému. Pravidelná konzumácia vlašských orechov znižuje riziko vzniku onkologických a kardiovaskulárnych ochorení.

zmes sušeného ovocia na zníženie hladiny cholesterolu© DepositPhotos

zdroj: takprosto

Najlepšie tipy pre zdravie