zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Táto domáca zmes opravila stvrdnutú kožu na nohách lepšie ako pemza: Odporúčam každému, kto pozná tento problém!

Tvrdá koža na pätách je problém, ktorý ma prenasleduje každé jedno leto a nech som používala akékoľvek drahé prostriedky z obchodu, nikdy som sa jej celkom nezbavila. Tento nápad som našla v časopise o zdraví a zaujalo ma, že ho tam poslala pani, ktorá mala sama tento problém. Kedže jej to pomohlo, skúsila som tiež a je to výborné. Nečakajte však zázraky cez noc, trvá to asi mesiac, kým sa koža úplne napraví. :-)

Poznámka redakcie: Ak vás suchá a stvrdnutá koža trápi už dlho a problém neustupuje, dôvodom môžu byť iné zdravotné problémy. Neváhajte navštíviť lekára.

Zázračná zmes na tvrdú kožku na nohách

Potrebujeme:

1 žĺtok

1 lyžičku citrónovej šťavy

1 lyžičku olivového oleja

Postup:

Masku naneste na hrubú pokožku nohy, prekryte fóliou a upevnite gázou alebo obväzom. Nechajte pôsobiť 20 – 30 minút, potom umyte teplou vodou a natrite trochou krému. Ja som mala zdrovna olivový olej po záruke, čo sa mi perfektne hodilo, tak som si po tejto kúre ešte trošku namočila do oleja vatové tampóny a priložila na hrubú pokožku, keď som pozerala televízor. Masku som robila 2x do týždňa a vždy potom aj túto olejovú kúru (tá už v pôvodnom recepte nie je). Tento postup mi pomohol a konečne mám problém s popraskanou a tvrdou pokožkou vyriešený. Odporúčam!

autor: Lenka Pazderová

Najlepšie tipy pre zdravie