zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Zázračná voda z červenej repy: Elixír na všetky pľúcne choroby, ktorý mám vždy doma v chladničke!

Vďaka svojmu mimoriadne bohatému obsahu výživných látok je červená repa veľmi dôležitou potravinou. Portál remedii-naturiste odporúča túto zeleninu aj v detoxikačných kúrach, ako prevenciu proti rôznym chorobám.

Voda z červenej repy sa odporúča na všetky pľúcne ochorenia, ako napríklad akútny, či chronický zápal pľúc a priedušiek. Táto voda pôsobí doslova ako zázračný elixír.

Príprava:

Zoberte si dva zaváraninové poháre s objemom 10 litrov a 2 kg repy. Ošúpanú repu nastrúhajte na hrubom strúhadle a natlačte do jednej z pripravených nádob. Potom ju zalejte vriacou vodou, kým nie je nádoba plná. Nechajte pri izbovej teplote do druhého dňa.

Od začiatku ďalšieho dňa pite iba túto tekutinu namiesto vody, okolo 1,5 a 2 litrami denne. Keď sa repná voda minie, pripravte si druhú nádobu, pretože liečba by mala trvať počas 3 mesiacov.

Ďalšie recepty na pľúcne choroby

Med a mäta

1 kg medu zmiešajte s 300 g nadrobno nakrájanej čerstvej mäty. Užívajte lyžicu vždy 20 minút pred jedlom, 3-krát denne.

Ľan, med a muškátový oriešok

Rozdrvte 20 g korenia, muškátového orieška a 50 g ľanových semiačok. Zmiešajte s 200 g medu a užívajte čajovú lyžičku ráno nalačno.

Ovsená kaša

Varte 10 polievkových lyžíc ovsa v 2 litroch vody asi 15 minút. Túto ovsenú kašu pite namiesto vody 7 týždňov.

Čaj z kukuričného klasu

Umyte klas s celými zrnami a uvarte ho v 1 l vody. Keď sa tekutina jemne sfarbí, odstavte hrniec zo sporáka a prepasírujte. Tento čaj pite teplý namiesto vody po dobu 2 alebo 3 dní.

Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie