Vyhladzuje vrásky na počkanie a odstraňuje mastnotu z pokožky: Tajomstvo mojej mamy, ako vyzerať v 65-tke výborne aj bez botoxu!

Som na svoju mamu hrdá. Takmer zásadne chodieva peši, ráno sa umýva studenou vodou a na svoj vek vyzerá naozaj úžasne. A vôbec nenavštevuje drahé salóny, ako jej rovesníčky, párkrát do týždňa si spraví jednoduchú masku na tvár. Vo veku 65 rokov vyzerá minimálne o 10 rokov mladšie.

škrob namiesto botoxu

Moja mam vždy vravievala, že byť krásna nie je otázkou peňazí ani genetiky. Jednoducho sa treba o seba vedieť správne starať a mať radosť zo života. Ja som túto jej zázračnú masku začala používať okolo 30-tky a musím povedať, že po prvej aplikácií som videla síce malé, ale viditeľné zlepšenie. Táto maska totižto okamžite vypína pleť a vyhladzuje vrásky. Ak používate pravidelne máte istotu, že výrazné známky starnutia sa zmiernia.

Skúste to namiesto botoxu – nestojí to skoro nič a zmenu vidíte hneď

škrob namiesto botoxu

© DepositPhotos

Zemiakový škrob je prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C proti starnutiu a kyselinu nikotínovú. Domáci botox zo škrobu je vhodný pre všetky typy pleti, okrem kože s individuálnou reakciou na určité látky.

Škrob pomáha zbaviť sa nadmerného lúpania a mastného lesku na koži. Po aplikácii sa pokožka stáva hodvábnou a jemnou. V dospelosti je používanie škrobových masiek najlepší nápad pre každú ženu! Malé vrásky sú vyhladené, hlboké sú menej viditeľné a koža získava pružnosť a jednoducho sa rozžiari.

škrob namiesto botoxu

© DepositPhotos

Existuje veľa receptov na škrobové masky proti starnutiu, ale dnes vám poviem o tých, ktoré som osobne vyskúšala a ktorých výsledky sa mi páčili.

Ako pripraviť základnú masku?

1 lyžicu zemiakového škrobu rozpustíme v 100 ml studenej vody, pridáme 50 ml vriacej vody a miešame, kým nezhustne.

Následne pridáme 5 lyžíc čerstvej mrkvovej šťavy a 1 polievkovú lyžicu kyslej smotany. Opatrne premiešame.

Nanesieme tenkú vrstvu na tvár a necháme pôsobiť  20-25 minút.

Opláchneme teplou vodou a aplikujeme bežný krém.

Zmes, ktorá zvýšila nám vystačí ešte na ďalšie 3 dni. Uchovávame v chladničke a aplikujeme nasledovné dni rovnakým spôsobom.

Táto maska ​​je skvelá, odstraňuje jemné vrásky aj hlbšie vrásky, hydratuje pokožku a pôsobí veľmi podobne ako drahý botox.

Pre účinnejšie výsledky, je potrebné vykonať 3 dni po sebe.

Tvárová maska ​​z mrkvou

Potrebujeme:

  • 5 polievkových lyžíc mrkvovej šťavy
  • 1 polievková lyžica škrobu
  • 1 polievkových lyžíc stredne tučnej kyslej smotany
  • 1 šálka vody

Príprava:

  1. Škrob zmiešame s trochou vody pri izbovej teplote. Potom pridajte zvyšok vody a varte zmes na miernom ohni, až kým nebude hustá. Za stáleho miešania nechajte na plameni 15 minút, ale uistite sa, že sa zmes nepripáli.škrob namiesto botoxu
  2. Potom do zmesi pridajte mrkvovú šťavu a kyslú smotanu. Dobre miešajte a nechajte vychladnúť.

Naneste vychladnutú, čerstvo pripravenú masku na tvár po dobu 20-25 minút. Opláchnite teplou vodou. Opakujte postup tri dni v rade, potom si na týždeň  dajte pauzu a opakujte.

Čínska omladzujúca maska ​​s medom

Táto maska ​​sa nedá použiť, ak sú na pokožky ranky, alebo zapálené bolestivé miesta po vyrážkach.

Potrebujeme:

  • 1 lyžička medu
  • 1 lyžička škrob (ryža, kukurica)
  • 1 lyžička jemnozrnnej soli

škrob namiesto botoxu

© DepositPhotos

Vymiešajte všetky prísady do hladka. Ak máte veľmi citlivú pokožku , pridajte do zmesi 1 lyžičku mlieka a soľ uberte – len 0,5 lyžičky. Naneste zmes na tvár niekoľkokrát, keď sa spodná vrstva trochu vysuší, pridáme novú vrstvu a takto nanesieme niekoľko vrstiev. Nechajte pôsobiť po dobu 25 minút, potom opláchnite teplou vodou. Aplikujte túto masku každý druhý deň po dobu 20 dní, potom si dajte prestávku na mesiac.

škrob namiesto botoxu

© DepositPhotos

Prvá pomoc – plátky zemiakov

Surový zemiak rozkrojíme na tenšie plátky a vložíme vychladiť do chladničky. Potom si stačí priložiť na oči. Škrob obsiahnutý v zemiakoch preniká do pokožky, vyrovnáva vrásky a pôsobí ako simulant – kruhy sa po chvíli stratia a pokožka bude mať zdravý oddýchnutý vzhľad. Zemiaky rovnako dobre pôsobia aj na modriny, škrabance, drobné popáleniny či opuch. (V chladničke by mali byť plátky zemiakov – hrubé 1,5 cm– aspoň 10 minút, na očiach ich máme priložené 15 minút). Rovnako môžeme použiť aj vychladené plátky uhoriek. Zemiak je však lepšou voľbou.

 

Dnes najobľúbenejšie