zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

V 50-tke vyzerajú na 30 a nevedia, čo sú hlboké vrásky: Zázračná maska japonských žien, ktorá omladí tvár, krk aj dekolt!

Vo veku 50 rokov vyzerajú na 30 a ich pokožka vyžaruje zdravie a sviežosť. Japonské ženy si na vzhľad svojej pokožky veľmi potrpia a ich recept na krásu do vysokého veku môže pomôcť aj vám.

Vo veku 50 rokov vyzerajú na 30 a ich pokožka vyžaruje zdravie a sviežosť. Japonské ženy si na vzhľad svojej pokožky veľmi potrpia a ich recept na krásu do vysokého veku môže pomôcť aj vám.

Aby mali bezchybnú pleť, nepotrebujú botox a drahé krémy z lekárne. Tajomstvom krásy je prírodná pleťová maska na báze ryže. Jej príprava je extrémne jednoduchá a zaberie vám len niekoľko minút. Účinky môžete vidieť hneď – pleť je jemnejšia, hydratovaná a po opakovanom používaní vám spoľahlivo zmierni vrásky.

Potrebujeme:

2-3 polievkové lyžice kvalitnej ryže

1 polievkovú lyžicu kravského mlieka (nie trvanlivého)

1 polievkovú lyžicu medu

Postup:

Ryžu zalejeme primeraným množstvom studenej vody, preložíme na plameň a na miernom ohni varíme, kým nezmäkne. Ryža by mala byť skoro rozvarená. Následne zložíme z plameňa a necháme vychladnúť.

Tekutinu, ktorá zostala po varení zlejeme do nádoby cez sitko.

Do precedenej ryže pridáme mlieko, med a rozmiešame na kašu.

Masku nanesieme na čistú  a suchú tvár, krk a dekolt.

Necháme pôsobiť 15 – 20 minút (maska za ten čas takmer úplne zaschne)a potom ju odstráňte a tvár opláchnite scedenou ryžovou vodou. Táto voda má totiž silné antioxidačné účinky, hydratuje pokožku, stimuluje cirkuláciu krvi, pomáha odstraňovať vrásky a tiež znižuje zápaly.

Masku aplikujeme na tvár 1x za týždeň. Hodinu po umytí ryžovou vodou nedávajte na pleť krémy ani líčidlá, nechajte pôsobiť všetky živiny, ktoré sa dostanú až do hlbokých štruktúr pokožky.

Čo dokáže ryžová maska s vašou tvárou?

Je totiž veľmi bohatá na kyselinu linoleovú a skvalén. Obe tieto látky sú silnými antioxidantmi ak tomu navyše stimulujú produkciu kolagénu, ktorý spomaľuje tvorbu vrások.

Obsahuje skvalén, ktorý chráni pokožku pred škodlivými účinkami nadmerného vystavenia UV lúčom zo slnka.

Je bohatým zdrojom vitamínu E a gama Oryzanolu – veľmi silný antioxidant

Stimuluje prekrvenie, zlepšuje pružnosť a dodáva pokožke živiny a vitamíny, ktoré obnovujú stratenú pružnosť.

Najlepšie tipy pre zdravie