zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Zbohom vrásky a unavená pokožka: Zázračná japonská masáž tváre – len 5 minút denne a výsledok je neskutočný!

Japonská masáž Asahi je populárna po celom svete. Zacielenie na lymfatické uzliny zmierňuje opuchy a spomaľuje starnutie pleti tváre. Videá s touto technikou už získali viac ako 80 miliónov zobrazení. Dokonca aj svetovo preslávené herečky a modelky považujú túto techniku za jeden z najdôležitejších prvkov v oblasti starostlivosti o pleť.

Na Bright Side sme pripravili jednoduché pokyny na vykonanie masáže tváre Asahi. Len za pár týždňov táto metóda viditeľne vyhladí vaše vrásky a tkanice pod očami zmiznú.

Niekoľko dôležitých pravidiel

Táto masáž je kontraindikovaná, ak máte poruchy lymfatického systému, akné, poškodenú pokožku, nachladnutie alebo chrípku – prípadne iné ochorenie spojené s lymfatickými cestami.

Pred procedúrou si vždy dobre umyte tvár a opláchnite ruky mydlom. Na zníženie trenia pokožky používajte prírodný olej alebo krém.

Počas masážnych cvičení by ste mali cítiť tlak vyvíjaný prstami. Nemal by však byť dostatočne silný na to, aby spôsobilo nepríjemné pocity. Zmiernite tlak pri masírovaní uší, oblasti pod čeľusťou a na krku (kde sú umiestnené lymfatické uzliny).

Mali by ste zopakovať každý masážny pohyb 3 krát (a pokiaľ ide o problémové oblasti napr čelo – 4 alebo 5 krát). Pre maximálnu efektivitu robíte masáž Asahi každý deň v rovnakom čase.

Základný pohyb

Prsty oboch rúk priložte na miesto tesne pod spánkami, v blízkosti horného okraju ušného laloku. Vyvýjajte mierny tlak a posúvajte pomaly prsty smerom nadol až ku kľúčnej kosti. Tento pohyb aktivuje prúdenie lymfatickej tekutiny. opakujte 3x na začiatku masáže.

Stlačte prsty oboch rúk na miestach tesne pod vašimi spánkami, v blízkosti horných okrajov uší (obrázok 1). Pri aplikácii mierneho tlaku posúvajte prsty dole až po kľúčnu kosť (obrázok 2). Týmto pohybom stimulujete prúdenie lymfatickej tekutiny. Opakujte to trikrát na začiatku masáže Asahi a nezabudnite týmto pohybom ukončiť každú sekvenciu masážnych pohybov. Ide o základný pohyb celej masáže.

Vrásky pod očami

Brušká vašich stredných prstov jemne pritlačte na vonkajšie okraje oboch očí. Pri vyvíjaní konštantného tlaku jemne posúvajte prsty po dolných viečkach smerom k vnútorným okrajom očí.
Urobte krátku prestávku, potom presuňte prsty hore, nakreslite oblúk pod obočím a vráťte sa späť do vonkajších rohov očí (obrázok 1).
Potom znova presuňte prsty z vonkajšieho do vnútorného rohu očí.

Čelo

Položte brušká malíčka, stredného prsta a prstenníka do stredu čela (obrázok 1).

Pomocou cikcakovitých pohybov posúvajte prsty od stredu čela k spánkom.

Oblasť okolo pier

V tejto fáze masážnej sekvencie musíte opakovať každý krok 3-4 krát a potom ukončiť sekvenciu základným pohybom:

Dajte si ruky na bradu. Pritlačte 3 prsty na stred brady a presúvajte ich do polkruhu smerom k hornému okraju (obrázok 1).
Pritlačte brušká stredných prstov na boky nosa a presúvajte prsty v polkruhoch na nosový oblúk a späť (obrázok 2).
Posúvajte prsty smerom od krajov nosa na líca (obrázok 3).

T-Zóna

Dajte si 3 prsty na bradu.
Udržiavajte konštantný tlak, posúvajte prsty po línií nosa do vnútorných rohov očí a vyhnite sa pritom perám (obr. 1).
Presúvajte prsty z vnútorných rohov očí smerom k spánkom (obrázok 2).

Kontúry tváre

S ľavou dlaňou jemne zatlačte na ľavú stranu čeľuste.
Posúvajte pravú ruku z pravého vonkajšieho okraja čeľuste do bodu tesne pod vnútorným rohom oka (obrázok 1).
Presúvajte prsty z vonkajšieho rohu oka ku spánkom a potom vykonajte základný  pohyb na pravej strane tváre, iba jednou rukou (obrázok 2).
Pravou rukou jemne zatlačte na pravú stranu čeľuste a pomocou ľavej ruky zopakujte rovnakú sadu pohybov na ľavej strane tváre

Oblasť líc

Položte ruky na boky nosa a vyvýjajte jemný tlak len pomocou 3 prstov (obrázok 1).
Prejdite prstami pozdĺž lícnych kostí smerom k spánkom (obrázok 2).

Dajte zápästia dohromady a držte dlane od seba (obrázok 1).
Pritlačte okraje dlaní na bradu a pery, pokračujte vyššie (obrázok 2).
Postupuje pozdĺž lícnej kosti až ku spánkom (obrázok 3).

Brada

Dajte si ruky do rovnakej polohy, ako boli na začiatku predchádzajúceho cvičenia.
Nakločte hlavu mierne dopredu mierne zatlačte okrajom dlane na vašu bradu (obrázok 1).
Posúvajte takto dlane pozdĺž dolnej čeľuste smerom k ušným lalokom (obrázok 2).

Zóna A

Priložte palce pod bradu. Zvyšok prstov pravej a ľavej ruky by sam strenúť na okrajoch nosa a vytvoriť tvar trojuholníka.
Nechajte palce na mieste a posúvajte zvyšok prstov  po lícnych kostiach až ku spánkom.

najdôležitejšie je počas celej masáže nasledovať svoje pocity. masáž nesmie byť nepríjemná alebo bolestivá, práve naopak. Hovorí sa, že táto japonksá technika dokáže vrátiť vašu tvár v čase o celých 10 rokov.

zdroj: brightside 

Najlepšie tipy pre zdravie