zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Zázračná babičkina polievka proti hnačke u detí: Tento recept kedysi zachraňoval životy a aj dnes by ho mal poznať každý rodič!

Mám to odobrené aj od pani doktorky, s ktorou som sa o účinkoch poradila, ak máte obavy, poraďte sa aj vy.

Táto polievka bola známa už pred mnohými rokmi, keď rodičia nemali inú možnosť, ako pomôcť deťom s hnačkou. Dnes je hnačka takmer banálny problém, no v minulosti mohla mať až smrteľné následky v podobne úplnej dehydratácie organizmu. Túto polievku mám odskúšanú na všetkým troch deťoch, ja som ju dávala drobcom asi od 4 mesiacov. Pokojne môžete dať aj do fľašky. Mám to odobrené aj od pani doktorky, s ktorou som sa o účinkoch poradila, ak máte obavy, poraďte sa aj vy. Počas dňa podávame 3x, kým sa problémy celkom nestratia.

Potrebujeme:

500g mrkvy

1 l vody

Postup:

Mrkvu očistíme a varíme v 1 litri vody. Keď je mrkva uvarená,vodu zlejeme – hlavne pri kupovanej mrkve sa to odporúča, môže obsahovať veľa dusičnanov. Potom mrkvu rozmixujeme a pridáme toľko vody, aby sme získali 1 liter polievky. Spotrebujeme do 24 hodín a skladujeme v chladničke.

Prečo to funguje? Pri varení mrkvy sa vytvárajú látky, ktoré na seba viažu baktérie, spôsobujúce hnačku. Vyplavia ich z tela skôr, ako sa zvyknú rozšíriť.

Majka C.

Najlepšie tipy pre zdravie