zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Upokojte plačúce a nepokojné dieťa okamžite: Naučte sa jednoduchú metódu siedmich bodov!

Dieťatko často zažíva nepríjemné a bolestivé pocity, ktoré ústia do plaču, motorického nepokoja a podráždenosti. Rodičia sú často z týchto prejavov zúfalí, kedže nevedia, ako malému človiečikovi pomôcť.

Dieťatko často zažíva nepríjemné a bolestivé pocity, ktoré ústia do plaču, motorického nepokoja a podráždenosti. Rodičia sú často z týchto prejavov zúfalí, kedže nevedia, ako malému človiečikovi pomôcť.

Za tieto stavy môže mnoho príčinod koliky, zvýšenej teploty, cez soplík, až po nastupujúce zúbky. V každom prípade je veľmi dôležité nasledovať inštrukcie pediatra a najmä v prípade choroby nasadiť adekvátnu medikamentóznu liečbu.

Dotyk lieči a účinkuje okamžite

baby foot massage

Existuje množstvo problémov, s ktorými rodičia vedia pomôcť dieťatku celkom sami. Reflexológovia odporúčajú, aby sa každý rodič naučil jednoduchú reflexnú masáž siedmich bodov na chodidle dieťaťa. Tieto body sú prepojené s konkrétnymi orgánmi, svalmi, telesnými štruktúrami a ich jednoduchá stimulácia pomáha odstrániť nepríjemné pocity a vedie k takmer okamžitému upokojeniu dieťaťa.

Reflexológia nôh je známa svojimi upokojujúcimi a terapeutickými účinkami tak u dospelých, ako u tých najmenších. Dokonca, u detí je vplyv jemnej stimulácie ešte významnejší. Väzy a svaly bábätiek nie sú ešte plne rozvinuté a sú teda omnoho senzitívnejšie a vnímavejšie k prijímaniu rôznych telesných signálov.

Sprievodca reflexologickou masážou dieťatka

0000_layer-comp-11-600x600

Rodičia často celkom intuitívne pri plači a nepokoji bábätiek hladkajú ich ruky, nohy alebo bruško bez toho, aby vedeli, či to bude mať nejaký efekt. Reflexológia vychádza práve z doktríny, že správny dotyk a stimulácia v sebe nesú liečivý potenciál a na rozdiel od tabletiek, pomôže hneď a bez negatívnych vedľajších následkov.

Rodičia sledujú svoje bábätká každý deň a preto vedia odhadnúť, či dieťatko trápi kolika, soplík, alebo nastupujúce zúbky. Stimulácia konkrétnych bodov na chodidle pomôže dieťatku bolesť a diskomfort prekonať okamžite. Nezabúdajte však, že aj napriek svojmu pozitívnemu vplyvu nemôže byť masáž náhradou konvenčných liečebných postupov.

1. Hlava a zuby

0001_layer-comp-21-600x600

2. Prínosové dutiny

0002_layer-comp-31-600x600

Stred prstov reprezentuje prínosové dutiny dieťaťa. V prípade, že je dieťatko nachladnuté, tečie mu z nosa a má problémy s dýchaním kvôli hlienu, jemným trením a stláčaním týchto miest dokážete zmierniť nepríjemné príznaky.

3. Pľúca

0003_layer-comp-41-600x600

Bolesť na hrudníku a zjavnejšie problémy s dýchaním sú najčastejšie spojené s infekciou, zápalmi alebo virózami. Samozrejme, tieto problémy treba konzultovať s pediatrom. Príznaky problémov s dýchaním sa však prejavujú nepokojom, plačom, nechuťou k jedlu a problémami so spánkom. Negatívne sprievodná prejavy môžete zmierniť jemným stláčaním vyznačenej oblasti okolo prstov.

4. Žalúdok

0004_layer-comp-51-600x600

Táto oblasť reprezentuje takzvaný Solar Plexus – komplexnú sieť nervov, ktorá sa nachádza za žalúdkom. V tomto prípad ide najmä o bolesti žalúdka, kŕče v brušku a iné tráviace potiaže. Aby ste dieťatku uľavili od bolestivých príznakov, jemne stláčajte vyznačený bod.

5. Horný Abdomen

0005_layer-comp-61-600x600

Pre dieťa existuje len málo nepríjemnejších stavov, ako sú tie, súvisiace s peristaltikou (pohybmi) čriev. Črevné koliky pomôžete prekonať jemnou stimuláciou oblastí v strede chodidla dieťaťa.

6. Dolný Abdomen

0006_layer-comp-71-600x600

Diskomfort súvisiaci so zápchou pomôže prekonať jemná stimulácia oblasti nad pätami. Masáž dokáže podporiť činnosť hrubého čreva a uľaviť tak od nepríjemných pocitov skutočne rýchlo.

7. Panva

0007_layer-comp-82-600x600

Päta reprezentuje oblasť panvy. Ak si myslíte, že bolesti dieťatka súvisia práve s panvovou oblasťou, jemne stláčajte a stimulujte práve túto oblasť. Nezabúdajte, že pri masáži akejkoľvek oblasti nôh musíte vždy postupovať veľmi jemne tak, aby bol dotyk príjemný a pôsobil blahodárne, upokojujúco.

zdroj: littlethings

Najlepšie tipy pre zdravie