zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Trápia vás zarastajúce chĺpky? Geniálne triky, ako sa ich zbaviť raz a navždy!

Už žiadne zarastajúce chĺpky: S týmito trikmi môžete na ne zabudnúť.

Problém zarastajúcich chĺpkov a nepekných, bolestivých vyrážok, ktoré spôsobujú, pozná takmer každá žena. Vedeli ste však, že tento problém môžete vyriešiť rýchlejšie a jednoduchšie, ako sa môže zdať? Vyskúšajte tieto perfektné triky a uvidíte, že na zarastajúce chĺpky môžete raz a navždy zabudnúť.

Pred holením si dajte kúpeľ

Pred holením si vždy najskôr si doprajte kúpeľ v teplej vode. Ak nemáte na kúpeľ čas, žiletku aspoň stále preplachujte pod teplou vodu. Chĺpky vďaka tomu zmäknú a minimalizujte podráždenie pokožky.

Nikdy nie nasucho

Ak nemáte poruke penu, alebo gél na holenie, použite ako alternatívu krémové telové mlieko alebo hydratačný krém. Nikdy nehoľte pokožku nasucho, spôsobíte si tým podráždenie pokožky a zarastajúcich chĺpkov sa nezbavíte.

Pozor na smer

Môže sa vám to zdať ako maličkosť, no aj smer holenia je veľmi dôležitý. Ak máte opakovane problém so zarastajúcimi chĺpkami, na určité obdobie je pre vás lepšie zvoliť holenie v smere rastu chlpov. Holenie proti smeru rastu chĺpkov je síce dokonalejšie, avšak u väčšiny žien je práve takýto spôsob holenia príčinou vzniku zarastajúcich chĺpkov.

Nezabúdajte na dezinfekciu

Po holení ostávajú v pokožke otvory a mikroskopické trhlinky, do ktorých sa jednoducho dostane pot a nečistoty. Tieto miesta sa ľahko zapália a spôsobia nepekné a najmä bolestivé ružové vyrážky v ktorých sú uväznené chĺpky a rastú tak akoby pod pokožkou. Nezabúdajte preto po každom holení na správnu dezinfekciu.

Vyskúšajte domácu alternatívu holenia

Cukrový peeling poznali a používali už naše mamy a možno aj babičky. Ide o bezpečnú a hypoalergénnu alternatívu holenia, ktorá má navyše dlhotrvajúci efekt.

Recept na cukrovú depiláciu:

Potrebujeme:

9 lyžíc kryštálového cukru

2 lyžice vody

2 lyžice citrónovej šťavy

Postup:

Cukor, vodu a citrónovú šťavu zmiešame v hrnci a preložíme na plameň. Za stáleho miešania privedieme do varu. Potom znížime plameň a miešame, kým nevznikne hustejšia konzistencia (nie však karamel). Hmota by mala mať farbu bledšieho zlata. Pastu necháme vychladnúť a používame na depiláciu.

Ako postupovať?

Nohy si najskôr umyjeme a dôkladne osušíme uterákom. Ak hmota počas chladnutia príliš stvrdla, na chvíľu ju môžeme vložiť do mikrovlnky. Nanášame na pokožku proti smeru rastu chĺpkov, natiahneme na plochu veľkú približne 5 cm a strhneme.

Vyskúšajte detský púder

Po holení je detský púder rovnako skvelý ako drahé balzamy či vody po holení – a môžu ho využívať ako muži, tak aj ženy. Skvele vonia, upokojí pokožku a má okamžitý chladiaci efekt. Stačí, aby ste si púder po holení jemne vmasírovali do suchej pokožky. Výsledkom je hodvábna pokožka bez podráždenia a vhodný je aj na veľmi citlivú pokožku.

Vynikajúcim tipom ako predchádzať vzniku zarastajúcich chĺpkov, je pravidelný peeling pokožky.

Po každom holení vmasírujte do pokožky olivový alebo detský olejček. Vďaka tomu pokožka zmäkne a chĺpky budú rásť správnym smerom.

Ak nemáte poruke žiadnu dezinfekciu, pomôže aj chvíľa na slniečku.

Najlepšie tipy pre zdravie