zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Netreba drahé olejčeky ani šampón z lekárne: Toto zničilo vši po prvom použití, je to čistá príroda!

Je to úplne zadarmo a vši to naozaj neznášajú!

Vši sú pre rodiča super prekvapenie a to hlavne pred predĺženým víkendom, keď bývate na dedine a lekáreň je v nedohľadne. Našťastie mám na jednom pozemku moju perfektnú pomocníčku v živote, moju svokričku Anku. Práve ona mi poradila tento vraj starý trik proti všiam. Zabral nám po prvej aplikácií, ale popíšem vám tu radšej celý postup, ako sme s malými parazatmi vyhrali boj! :-)

Toto funguje na vši aj proti psím blchám a máte to celý čas pod nosom!

Takže prvý deň som najskôr rozdýchala infarktový stav a potom som začala rýchlo vlasy vyčesávať hustým hrebeňom, aby sme odstránili čo najviac vší. Potom som vlásky ešte prebehla žehličkou, ale to ich všetky nezabije, vajíčka sú veľmi blízko pri hlávke a na takých miestach, kde sa žehlička nedostane. Svokra mi poradila starý recept na orechový výluh, ktorý vraj zabíja vši a ďalšie parazity, pretože na ne účinkuje ako jed.

Ako na to?

Treba si natrhať čerstvé orechové listy (pár hrstí) a spariť vriacou vodou tak, aby boli úplne ponorené. Takto sme nechali lúhovať, kým tekutina nevychladla na príjemnú teplotu. Najskôr som vlásky opäť vyčesala, dôkladne umyla bežným šampónom (mätovým) a potom sme dôkladne prepláchli týmto výluhom z orechového listu – aj som vsamírovala do vláskov a nechala pár minút pôsobiť. Nechali sme vysušiť, ešte raz žehlička, hrebeň a adios vši. Na odporúčanie svokry som poradila aj mojej mame, ktorá má psíka, aby do búdy dala zopár týchto listov – funguje to výborné proti blchám a rovnako sa výluhom môže prepláchnuť aj srsť psíka. Je to čistá príroda, ale naozaj to zaberá. Vraj funguje aj studený výluh, keď listy zelejete studenou vodou a necháte cez noc odstáť. Výluhy sa používajú aj kožné vredy a proti plesni, je to skvelá pomoc z dávnej minulosti, ktorá funguje aj dnes!

Za tip ďakujeme čitateľke Zuzke Mončekovej

Najlepšie tipy pre zdravie