zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto som skúsila len zo zvedavosti a naozaj to zabralo: Stačí nájsť na ruke tento bod a chvíľu masírovať – úľava už o 1 minútu!

Za pokus nič nedáte, môžete len získať. Navyše je to veľmi príjemná metóda, ktorá sa mne osobne osvedčila pri záchvatoch migrény. Je to výborné aj proti stresu, nervozite a poruchám spánku. Podstatou je nájsť na tele tie správne body, ktoré dokážu upokojiť bolesť a nepokoj. Odporúčam to aj pri žalúdočnej nervozite spôsobenej stresom. A nezabúdajte, vždy je to lepšie, ako tabletky. Podstatou metódy je na body netlačiť, len jemne masírovať. Postupne si každý nájde ten najlepší spôsob, ako tieto body na rukách aktivovať. Ide o metódu známu ako akupresúra.

Proti únave

Masírujte si celú ruku, ale vyvíjajte len jemný tlak. Silnejšie zatlačte len na bod, ktorý sa nachádza na vašom prostredníku, tesne pod nechtom a na strane bližšie k ukazováka.

Pre uvoľnenie napätia

Masírujte na prsotch časť, ktorá sa nachádza v hornej časti medzi dvoma kĺbmi. Takto to urobte v prípade každého prsta na oboch rukách.

Pri bolestiach hlavy

Zamerajte sa na konce nechtov – časti nechtového lôžka.Keď budete prechádzať od ukazováka na palec, nevynechajte miesto medzi nimi.

Nauzea a podráždený žalúdok

Masírujte si palec, kým necítite príjemné teplo. Táto metóda upokojí váš žalúdok, ale aj slezinu. Skúste si jemne stláčať aj bod v strede dlane, malo by sa vám uľaviť.

Najlepšie tipy pre zdravie