zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto sa stane s vaším telom, keď každý deň zdvihnete nohy na 20 minút. Hotové divy!

Tento jednoduchý cvik sa dá praktizovať skutočne každý deň, stačí si vyhradiť len 20 minút času. Čo je to však oproti 24 hodinám, keď takýto krátky úsek zo dňa môže celkom zmeniť váš život k lepšiemu?

Toto jednoduché cvičenie je dobré nielen pre vaše telo, ale i myseľ. Ak si ho osvojíte a zaradíte do svojej dennej rutiny, môžete sa rozlúčiť s opuchmi či únavou nôh, zlepší sa vám trávenie a uvoľní nervový systém. Zároveň získate duševný pokoj. Nepraktizujte ho však vtedy, ak máte akékoľvek zranenie chrbtice. Ak vám však nič nebráni k tomu, aby ste cvik začali vykonávať, pustite sa do toho. Pomôže vám totiž zmeniť množstvo vecí.

Na nervy aj trávenie

Základom je pohodlné oblečenie a dostatok priestoru. Najlepšie bude, keď si nohy opriete o stenu a uvoľníte ramená. Ak nemáte 20 minút, postačí vám aj 15, počas ktorých nerobíte absolútne nič, len ležíte so zdvihnutými a vystretými nohami. Výsledkom bude výrazné eliminovanie niekoľkých problémom, ktoré trápia azda každého z nás. Po príchode z práce vám preto pomôže zrelaxovať doslova ničnerobenie s vyloženými nohami. Toto všetko tento ľahký cvik dokáže:

Na konci dňa môžete pociťovať nepohodlie v nohách, chodidlách či bokoch. Práve póza so zdvihnutými nohami vám to pomôže zmierniť, zmenou polohy driekovej oblasti sa totiž uvoľní všetko napätie v týchto častiach tela.

Ako sme už spomínali, zdvihnutie nôh na 20 minút vám pomôže aj pri opuchoch nôh, ktoré sú takmer vždy spôsobené obehovými problémami. Zdvihnutie nôh napomôže správnemu prekrveniu. Boľavé nohy trápia najmä dámy, ktoré rady nosia topánky na vysokých opätkoch, tento cvik im preto prinesie skutočnú úľavu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Pexels

 

Tento cvik ulahodí aj vášmu nervovému systému, pretože pri ňom zrelaxujete a začnete správne dýchať. Ak máte problémy s trávením, zdvihnutie nôh podporí črevnú mobilitu a zároveň umožní lepšie absorbovať živiny.

Posledným benefitom je duševný pokoj, ku ktorému vás praktizovanie tohto cviku privedie. Po prvotnom fyzikom uvoľnení bude nasledovať vaša myseľ, navyše táto poloha podporuje správnu mozgovú oxygenáciu.

Najlepšie tipy pre zdravie