zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto poradil lekár a funguje to: Zaručený trik, ako na upchaté dutiny, pomôže aj pri ťažkých prípadoch!

Trik, ako uvoľniť upchaté dutiny. Pomohol aj tým, ktorým hrozilo prepichovanie dutín.

Moje deti sú stále choré a niekedy má pocit, že soplíky sú ako na kolotoči – jedno dieťa to chytí od druhého a druhé od tretieho. Či je zima alebo leto, nepríjemná viróza, alergia alebo choroba sa môže objaviť kedykoľvek. Keď som s malými chodila k lekárovi na ORL, poradil mi tento trik, ako uvoľniť upchaté dutiny – aj na miestach, kde bežné spreje do nosa nepreniknú. Náš lekár to odporúčal aj pacientom, ktorým hrozí prepichávanie dutín a mnohým to pomohlo a nemuseli tento bolestivý zákrok podstúpiť. Ja som rada, že tento postup poznám a ak chcete, vyskúšajte tiež.

Potrebujeme:

Tyčinku do uší

Nosové kvapky

Postup:

Vatu na tyčinkách dobre postriekajte sprejom alebo kvapkami do nosa. Potom sa snažte zasunúť čo najhlbšie do nosnej dierky. Nikdy však netlačte nasilu a postupujte len pokiaľ to ide. Moje deti mi samé povedia pokiaľ môžem ísť a staršie si už vedia túto metódu urobiť aj samé. Neviem ako to je s celkom malými deťmi – tam sa radšej poraďte s lekárom, pretože je potrebné, aby dieťa držalo hlavičku v kľude. Keď sú dutiny skutočne veľmi upchaté, aplikujte 3x denne asi po dobu 10-12 minút (naraz obe dierky).

Ako hovorím, s touto metódou nemajú problém ani deti, vata v nosíkoch ich len šteklila a keď vidíte, že budú kýchať, jednoducho vytiahnite. A ešte raz opakujem – nikdy nie tlačiť silou, choďte len tak hlboko, ako sa dá a tak, aby to nebolo nepríjemné. Takto sa kvapky dostanú aj do hlbších úrovní a môžu pôsobiť aj hlbšie v dutinách. Ak máte pochybnosti, či to bude fungovať, poraďte sa s lekárom. Ja to mám od nášho zlatého ORL lekára a tento postup používam pri sebe aj deťoch.

Margit P.

Najlepšie tipy pre zdravie