zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto ovocie neprehliadajte: Je záchranou pre zrak aj vaše cievy, navyše pomôže vám schudnúť!

Hurmikaki – ovocie, ktoré sa v týchto dňoch nachádza na pultoch obchodov.

Hurmikaki – ovocie, ktoré sa v týchto dňoch nachádza na pultoch obchodov. Často okolo neho prechádzame bez povšimnutia, no najmä v týchto dňoch máte veľmi dobrý dôvod, prečo si ho priniesť domov. Vyskúšajte ho a ochutnajte, táto exotická vitamínová bomba v sebe ukrýva viac, ako by ste si kedy mysleli. Má len málo kalórií, avšak toľko benefitov, že by ste ich mohli pokojne vyvážiť zlatom!

Hurmikaki majú omnoho viac vitamínov, ako jablká či iné ovocie

Tento poznatok pochádza z vedeckej štúdie, ktorá porovnávala účinky jablka a tohto ovocia. Zistilo sa, že hurmikaki (alebo kaki) obsahujú omnoho viac antioxidantov a čo je najdôležitejšie, pôsobia ako prevencia závažnej aterosklerózy, pričom ako prevencia postačí 1 kus tohto ovocia za deň. Ide teda o najjednoduchší spôsob, ako sa pred závažným ochorením tepien brániť.

Čo hurmikaki ešte dokážu?

– Obsahujú obrovské množstvo vitamínov, živín a antioxidantov. Okrem vitamínov A, C a vitamínov skupiny B, v nich nájdete aj množstvo vápnika, železa, sodíka, draslíka, železa a magnézia.

– Toto ovocie obsahuje cenný luteín, ktorý ochráni váš zrak. Ak nechcete kupovať umelé vitamíny s obsahom luteínu, doprajte si radšej toto ovocie.

– Je výborné na chudnutie, pretože zasýti, obsahuje len málo kalórií a doslova vás nabije vitamínmi. Hurmikaki sú zdrojom energie, ktorú telo dokáže ľahko spotrebovať, je výborný pred aj po cvičení.

Bojuje proti rakovine. Môže za to vysoký obsah vitamínov a antioxidantov, ktoré chránia telo pred účinkami voľných radikálov. Navyše, toto ovocie prospeje aj vašej pokožke, zásobuje ju totiž vitamínmi a živinami, ktoré bojujú proti jej predčasnému starnutiu.

Naštartuje váš tráviaci systém. Kedže ovocie obsahuje množstvo vlákniny, podporuje peristaltiku čriev a zdravé trávenie. Ak trpíte zápachu, toto ovocie by ste mali poznať.

Udržiava krvný tlak v norme. Môže za to najmä vysoký obsah draslíka. Draslík chráni srdce, regule je krvný tlak a prospieva celému kardiovaskulárnemu systému.

Bomba na podporu imunity. Na rozdiel od umelých vitamínov z obchodu, hurmikaki neobsahujú len cenné vitamíny na podporu imunity, ale aj látky, vďaka ktorým môže telo tieto vitamíny zužitkovať. Mali by ste ho práve v týchto dňoch mať na svojom každodennom jedálničku.

Najlepšie tipy pre zdravie