zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Keby každý poznal tento lacný trik, bolo by omnoho menej bolesti kĺbov a kostí: Najjednoduchší spôsob, ako pomôcť boľavým kolenám!

Bolesť kĺbov často nastáva vtedy, keď nie je v tkanivách dostatok vápnika. Opotrebúva sa lôžko medzi kĺbom a kosťou, čo pociťujeme ako bolesť aj pri bežných aktivitách.

Bolesť kĺbov často nastáva vtedy, keď nie je v tkanivách dostatok vápnika. Opotrebúva sa lôžko medzi kĺbom a kosťou, čo pociťujeme ako bolesť aj pri bežných aktivitách. Szabó György je v susednom Maďarsku známy ako prírodný liečiteľ, ktorý dokonca získal viacero ocenení z oblasti fyzioterapie a tradičných postupov medicíny. Radí, aby každý, kto trpí bolesťou kĺbov v dôsledku opotrebovania a nedostatku vápnika, siahol po najlacnejšejšom dostupnom riešení. Kupovanej želatíne. Nemusí ju však nutne konzumovať, poradil jednoduchý, no veľmi účinný obklad zo želatíny.

Ako na to?

Želatínu ako zvyčajne rozpustíme v horúcej vode (nevaríme) a necháme mierne vychradnúť. Potom priložíme na boľavé miesto a necháme 45 minút pôsobiť, aby sa látka celkom vsiakla do pokožky a dostala až ku kĺbu. O 45 minút by vám na koži mala ostať len tenká membrána, čo je znakom, že látka sa vstrebala. Podľa Szabóa ide o najlacnejší spôsob, ako si zachovať kĺby a kosti v dobrej kondícii do vysokého veku. Táto metóda však podľa jeho slov pôsobí len ako terapia na mechanické poškodenie a deficit vápniku, nie však na zápalové ochorenia kĺbov. Jeden balíček želatíny stojí pritom len pár centov, preto sa túto metódu určite oplatí skúsiť. Ak neminiete všetku želatínu, pred ďalším použitím ju jednoducho len zahrejete v mikrovlnke.

zdroj: youtube

Najlepšie tipy pre zdravie