zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Škoda, že sme to nevedeli skôr: Tento reflexný bod vám dodá viac energie ako káva a posilní celkové zdravie!

Jedná sa o zázračný reflexný bod na ruke, ktorý sa pripája priamo k hypofýze mozgu. Tá má síce len veľkosť hrášku, avšak zohráva dôležitú úlohu v regulácii funkcie ostatných žliaz v organizme a to uvoľňovaním hormónov. Porucha tvorby hormónov hypofýzy má množstvo príznakov, medzi ktoré patrí napríklad aj slabosť, únava, poruchy videnia, bolesti brucha a hlavy, nadmerný smäd, strata telesnej hmotnosti, alebo prílišný prírastok na váhe atď. Špecifická stimulácia palca pomôže telu nabiť sa energiou a pomáha aj pri udržaní celkového zdravia. Výsledky pocítite rýchlo a bude vzrušujúce sledovať ten náhly nával energie. Vyskúšajte to sami na sebe, zaberie vám to naozaj len minútku.

Pri tejto technike pracujeme s reflexným bodom na palci na ruke. Ten je totiž priamo prepojený s mozgom.

Inštrukcie: Vystrčte palec ľavej ruky a ukazovákom a palcom pravej ruky stimulujte reflexný bod umiestnený v strede palca. Tento bod stláčajte z oboch strán po dobu 20 sekúnd tak, že ho silno zovrite z oboch strán a následne pustite.

Niektorí z vás môžu pocítiť zmeny v oblasti nosných dutín. Bude sa vám ľahšie dýchať, dutiny sa uvoľnia. Po 20 sekundách uchopte tými istými prstami palec zboku a silno zovrite po dobu 30 sekúnd až 1 minútu.

Táto technika stimuluje hypofýzu a preto okrem toho, že sa vám môžu uvoľniť dutiny, v dôsledku čoho sa vám bude lepšie dýchať, môžete pocítiť aj náhly príval energie a väčšiu sústredenosť. Väčšina z vás by mala pocítiť zmeny v nosnej oblasti – niektorí viac, niektorí menej. Ak nepocítite nič, nebuďte sklamaný a vyskúšajte to znovu. Opakujte toto cvičenie niekoľkokrát za deň a spozorujete na sebe zmeny. Budete mať jasnú myseľ a budete sa cítiť menej unavení.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

 

 

Najlepšie tipy pre zdravie