zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Tento recept by mal poznať každý fajčiar: Extra silná zmes, ktorá pomôže vyčistiť pľúca od dechtu a nikotínu!

restať fajčiť je pre každého fajčiara veľmi náročná úloha a nie každý sa s ňou dokáže popasovať. Hoci je skoncovanie s touto závislosťou základným predpokladom zdravého života, prinášame vám recept, ktorý môže pomôcť očistiť pľúca od nánosu škodlivín, predovšetkým dechtu a nikotínu.

Prestať fajčiť je pre každého fajčiara veľmi náročná úloha a nie každý sa s ňou dokáže popasovať. Hoci je skoncovanie s touto závislosťou základným predpokladom zdravého života, prinášame vám recept, ktorý môže pomôcť očistiť pľúca od nánosu škodlivín, predovšetkým dechtu a nikotínu. Všetky zložky tohto prípravku zohrávajú svoju úlohu. Nezabúdajte však, že ak chcete efekt tohoto prírodného zázraku využiť naplno, musíte prestať s fajčením. Možno bude táto zmes vašim prvým krôčikom k zdravšiemu životu bez fajčenia.

Zložky pre vyčistenie pľúc

Kurkuma: má výrazné protizápalové a antibakteriálne účinky, pôsobí proti vírusom, čistí krv a vyplavuje z tela toxíny a škodliviny.

Cibuľa: Dokáže vyčistiť priedušky a pľúca od hlienu, pôsobí proti infekciám a proti rastu rakovinových buniek.

Zázvor: Silné protizápalové, antibakteriálne účinky, dokáže veľmi účinne zbavovať pľúca toxínov a najmä škodlivého dechtu. Tiež uľahčuje dýchanie a pomáha odstraňovať nánosy hlienu.

Med: Prírodný antioxidant, pôsobí proti baktériám a škodlivinám. Blahodárne pôsobí na priedušky a pľúca.

Potrebujeme:

1 liter vody

Koreň zázvoru

400 g cibule

2 lyžičky kukrumy

400 g medu

Postup:

Uvaríme vodu a pridáme do nej nakrájanú cibuľu, koreň zázvoru – očistený a nastrúhaný. Keď zmes zovrie, pridáme kukrkumu a plameň znížime na minimum. Varíme, až kým sa kvapalina nezredukuje na polovicu. Celkom nakoniec pridáme do zmesi aj med. Rozmiešame, zmes scedíme a a keď vychladne preložíme do chladničky. Skladujeme v uzatvárateľnom sklenenom pohári. Užívame 1 lyžičku ráno pred jedlom a večer pred spaním.

foto: reprofoto wikimedia 

Najlepšie tipy pre zdravie