zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Tajomstvo krásneho krku a dekoltu bez vrások aj po 50-tke: Zabudnite na botox, toto omladí aspoň o 7 rokov!

Absolútne bezplatná a účinná alternatíva k plastickej chirurgii , ktorú môžete robiť v pohodlí domova – nepotrebujete nič špeciálne! Už ste niekedy počuli o facebuildingu alebo joge pre tvár? Ide o najjednoduchšiu cestu, ako si zachovať mladistvý vzhľad do vysokého veku, bez akéhokoľvek zásahu plastického chirurga. Okrem toho táto metóda zachováva tón pleti a jej elasticitu. Trénerka Lourdes Doplito ukáže, ako robiť túto metódu správne. Ak ju budete robiť pravidelne, dokáže omladiť viac ako o 7 rokov!
Prikladáme aj výbornú domácu masku na krk a dekolt, ako aj lymfatickú masáž.

Krásna aj dlho po 60-tke

67-ročná rodák z Filipín Lourdes Doplito vyvinula jedinečnú techniku pre spevnenie tváre, ktorú môžete urobiť bez toho, aby ste museli opustiť svoje každodenné aktivity. 15 minút denne – a vaša tvár získa to, čo vám nedajú žiadne krémy ani masky na tvár. Za týmto efektom ženy navštevujú plastického chirurga!

Cvičenie pre krásnu tvár, krk a dekolt

Pred vykonaním cvičenia sa aspoň na minútku uvolnite a sústreďte sa len dýchanie. Zadržte dych na 5 sekúnd a vydýchnite. Takto sa upokojíte a uvoľníte. Pripravené na premenu?

Masáž čela
Toto jednoduché cvičenie pomôže uvoľniť svaly tváre a pripraviť ich na ďalší postup. Relaxujte a zatvorte oči. Špičkami prostredných prstoch pravej a ľavej ruky zľahka prechádzajte po strede čela – od koreňa nosu až po vlasové korienky. Venujte tejto masáži len 1-2 minúty, pričom sa snažte vykonať čo najviac jemných pohybov.

Zdvíhanie obočia
Toto cvičenie pomôže posilniť svaly na čele a horných viečkach, spôsobí, že pokožka bude pružná a svieža. Ruky dajte nad obočie a jemne stlačte tak, aby ste obočie akoby vytiahli a kožu pod korienkami vlasov stiahli. Pohyby robte s tým, ako sa dýchate – nádych pohyb – výdych uvoľnenie.  S pohybom synchronizujte aj svoje oči – zdvihnete obočie- pozriete smerom nahor a naopak.  Opakujte 3-5 x s pomalými nádychmi a výdychmi.

Valcovanie ceruzky medzi perami
Toto jednoduché cvičenie najlepšie spevňuje svaly okolo úst, bradu a pokožku na krku. Vložte si medzi pery ceruzku. Nádych a ceruzku skúste valcovať medzi perami tak, že najskôr pohybujete spodnou perou – len bradou a potom naopak hornou perou – hornou čeľusťou. Keď ceruzku otočíte, vydržte v polohe 2 sekundy a pokračujte. Urobte 10 opakovaní pre obe pery.

Zdvihnúť lyžicu
Ďalšie jednoduché, ale rovnako účinné. Rukoväť lyžičky si dajte medzi pery a s každým nádychom ju vytiahnite čo najvyššie. Držte 2 sekundy a uvolnite. Opakujte toto cvičenie aspoň 10 krát.

Cvičenie pre pružnosť oblasti pier, tváre a brady
Široko otvorte oči, otvorte ústa a vtlačte pery dovnútra. Vyslovte písmeno „A“, ale bez toho, aby ste perami pohli. Podržte túto pozíciu na 5 sekúnd. Potom nemeníme pozíciu pier a vyslovíme písmeno „E“ s tým, že opäť držíme túto pozíciu 5 sekúnd.Urobte to isté s písmenom „I“ a „O“. Na záver urobte zvuk písmena „U“, držte v tejto polohe 5 sekúnd. Pri vytváraní každého zvuku napínajte svaly tváre čo najviac a  snažte sa písmená vyslovovať, ako by ste sa zároveň mierne usmievali. Celý postup opakujte trikrát.

Cvičenie „Ovál“

Toto cvičenie môžete robiť denne. Dokonale bojuje s asymetriou tváre, koriguje kontúry, dokáže zmierniť problém dvojitej brady a spevňuje aj pokožku na lícach.  Položte dlane pevne na líca a uchopte oblasť sánkového kĺbu. Spodnú čeľusť pomaly otvárajte vertikálne.

Potom zdvihnite vrchnú čeľusť pomaly, čo najďalej od spodnej čeľuste. Jemne zatlačte na dlane, nastavte pohyb čeľuste, nedovoľte, aby sa pohybovala do strán. Vašou úlohou je dosiahnuť mäkký a hladký pohyb čeľustí presne pozdĺž vertikálnej osi. Vykonajte 4 až 5 pokojných opakovaní.

korekcia tváre oválne doma

Cvičenie „Korok“

Toto cvičenie výrazne zmäkčuje a koriguje tvar tváre, pomáha uvoľniť napäté žuvacie svaly, zlepšuje stav temporomandibulárneho kĺbu a citeľne vyhladzuje vrásky okolo oblasti úst. Na vykonanie takýchto cvičení potrebujete čistý vínny korok. Chrbát je narovnaný, svaly kraniálnej klenby sú napnuté a hore.

Počas sedenia alebo státia umiestnite zátku medzi zuby a držte túto polohu. Pozrite sa pokojne na seba v zrkadle po dobu 30 sekúnd, postupne sa zvyšuje trvanie cvičenia na 60 – 90 sekúnd. Opatrne odstráňte korok a vráťte čeľusť späť do svojej obvyklej polohy. Vykonať takéto cvičenie stačí 3-4 krát týždenne.

Nekombinujte takúto gymnastiku s inými aktivitami! Počas cvičenia ostaňte v pokoji, aby ste dosiahli maximálny pozitívny efekt cvičenia.

korekcia tváre oválne doma

Naťahovanie žuvacích svalov

Toto cvičenie je vhodné nielen na korekciu kontúr tváre, ale aj na uvoľnenie a formovanie svalov – práve to spôsobí, že ovisnutá pokožka získa opäť elasticitu a bude krásne pružná. Ako na to? Ústa sú široko otvorené, pery sú jemne natiahnuté, ako keby ste hovorili „O“. S dlaňami pomaly ťahajte žuvacie svaly až po oblúk dolnej čeľuste a od lícnych kostí po roh dolnej čeľuste. Vykonajte 6 – 7 opakovaní v každom smere.

Nafúknutie balónika
Posledné cvičenie je takmer detské, napriek tomu dokonale formuje svaly a pokožku tváre a krku. Zhlboka sa nadýchnite nosom a vydýchnite vzduch do balónika. Nafúknite aspoň 1 malý balónik – dýchajte pomaly, precízne a hlavne sa neponáhľajte, aby sa vám nezatočila hlava. 

To je všetko – povedzte o tomto jednoduchom postupe aj svojej priateľke.

Otáčanie hlavy

Uviazli ste v premávke? Skvelá príležitosť, aby ste skúsili toto cvičenie. je vynikajúce na vrásky na krku a tiež dvojitú bradu. Sadnite si rovno a otočte hlavu doprava, potom doľava a snažte sa pozerať za rameno. Vykonajte 10 opakovaní v každom smere.

cviky na tvár

Potom sa hlava nakloní striedavo na jedno alebo druhé rameno. Urobte 10 opakovaní.

cvičenia tváre

Poslednou fázou je zdvihnutie hlavy so súčasným spustením ramien (ako keby ste pokrčili plecami). Vykonajte tento pohyb 20 krát. Denná realizácia takéhoto komplexu zmierni vrásky na krku , zabráni vzniku dvojitej brady a pomôže pri formovaní krásnej oválnej tváre.
gymnastika tváre a krku

Dámy, vyskúšajte – je to jednoduché a veľmi efektívne. Navyše, je to aj vynikajúci spôsob, ako skrásnieť a neminúť pritom ani euro.

Maska proti vráskam na krku a dekolte

Stará maska na báze pivovarských kvasníc

Pivovarské kvasnice sú všeliek nielen na kožu, ale aj na poškodené vlasy. O tom ale inokedy. Dnes sa pozrieme, v akej kombinácii pomôžu vašim vráskam.

Zloženie:

100g obyčajného bieleho jogurtu

1PL sušených pivovarských kvasníc

1PL rastlinného oleja

takprosto.cc

Použitie:

Zmiešajte všetky ingrediencie tak, aby vám vznikla hladká hmota. Následne masku aplikujte na krk a dekolt a nechajte ju tam aspoň po dobu 15 minút. Pokojne môžete aj dlhšie. Potom masku umyte vlažnou vodou a miesta, na ktorých ste ju nanášali, potrite v tenkej vrstve olejom, prípadne postačí aj hydratačný krém či telové mlieko. Dôležité je, aby sa po odstránení masky koža hydratovala a premastila.

Pre dosiahnutý efekt opakujte procedúru trikrát do týždňa najlepšie pred spaním, ideálne pred sprchou, no nezabudnite si problematické miesta po sprche natrieť.

Bonus – Japonská masáž proti vráskam

Najlepšie tipy pre zdravie