Tajný trik mojej starej mamy, ako si poradiť so suchou kožou na pätách: Pomôže vám obyčajná sviečka!

Máte suchú kožu na pätách? Tajný trik starej mamy, ako si s ňou poradiť pomocou obyčajnej sviečky!

Mnohých ľudí trápi suchá koža na pätách, ktorá časom môže prerásť až do hlbokých rýh a trhlín. Tie môžu spôsobovať nepríjemnú bolesť pri každom kroku. Aby ste sa s týmto problémom vysporiadali, nepotrebujete siahať po špeciálnych produktoch z obchodu či lekárne. Toto robila moja stará mama vždy, keď mala problém s popraskanou kožou na nohách a naučila to aj mňa. Nič iné nepoužívam. 

Kúra v troch krokoch

1. krok – teplá voda

Potrebujeme:

Teplú vodu

2 čajové lyžičky jedlej sódy

pemzu

2 lyžice soli

Postup:

Vo vode rozmiešame soľ a sódu. Do tohto kúpeľa si ponoríme nohy a necháme pôsobiť 15 minút. Potom jemne osušíme a pemzou opatrne odstránime odumretú kožu.

2. krok – cukrový peeling

Potrebujeme:

2 lyžičky obyčajného oleja

Kryštálový cukor

Postup:

V miske zmiešame 2 lyžičky oleja a lyžičku cukru. Touto zmesou si masírujeme popraskaný povrch každej päty po dobu 5 minút. Umyjeme čistou vodou.

3. krok ozdravný vosk

Potrebujeme:

Kus sviečky – ideálne z včelieho vosku

2 lyžičky obyčajného oleja

Postup:

V miske zmiešame 2 lyžičky oleja a malý kúsok vosku zo sviečky.

Misku preložíme do vodného kúpeľa tak, aby sa sviečka roztavila. Potom zložíme z plameňa a necháme vychladnúť tak, aby hmota nepálila. Nanesieme na povrch každej päty a obalíme fóliou. Potom si obujeme ponožky a necháme pôsobiť – niekoľko hodín alebo cez noc.

Potom je dobré vosk, ktorý opäť stvrdne odstrániť handričkou namočenou v teplej vode.

Po tomto ošetrení bude pokožka hebká, hydratovaná a jemná. Rozdiel pocítite už po prvej procedúre, ak však potrebujete pomoc s veľmi suchou a popraskanou pokožkou, opakujte 2-3 x do týždňa.

Najlepšie tipy pre zdravie