zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Starý liek na zimné choroby: Hoďte pár sliviek do pohára s pálenkou a cukrom – najlepší pomocník do každej rodiny!

V zime, keď vonku zúria choroby a mínusové teploty, stačí pár kvapiek do čaju a toto vás zaručene postaví na nohy. Odložte si pár sliviek bokom a skúste tento starý recept. Výborná pomoc pri chrípke, prechladnutí, angíne, nádche, virózach a ďalších nepríjemných. Kedže je to liek s alkoholom, deťom ho nedávajte piť priamo, môžete ho ale naliať do takmer vriacej alebo horúcej vody na čaj a chvíľu počkať. Alkohol sa odparí, ale ostane silná vôňa, ktorá uvoľní dutiny lepšie, ako kvapky do nosa.

Potrebujeme:

  • 1/2 kg sliviek bez kôstky
  • 1/2 litra alkoholu – čo najsilnejšieho, bieleho – ak máte tak pokojne aj 70%
  • 15  dkg cukru

Postup:

My sme robili aj verziu bez cukru z liehu a sliviek, to je výborné na potieranie na boľavé kĺby a svaly. Postup je rovnaký, akurát sa vynechá cukor. Takto prípravok si pridajte aj vandlíka v ktorom si budete máčať nohy 15-20 minút. Je to výborná ozdravná kúra na boľavé nohy.

 Príprava je veľmi jednoduchá, slivky a alkohol dáme do nádoby zo skla
Odložíme na 6 týždňov na tmavé miesto.
   Počas tejto doby dostane tinktúra chuť a farbu.
Po 6 týždňoch nasypeme k zmesi cukor a necháme na slnečnom mieste, kým sa cukor rozpustí. Potom scedíme, prelejeme do čistej fľaše a užívame po kvapkách pri chorobách, prípadne pridávame do čaju. Ide o silný liek, ale kedže obsahuje alkohol, nemal by sa dávať deťom.
na slnečnom mieste, kým sa  cukor nerozpustí.
zdroj: maminek61

Najlepšie tipy pre zdravie