zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto zlikviduje neodbytnú chuť na sladké a zachráni vaše kosti: Spozornieť by mali najmä ženy po 40-tke!

Chuť na sladké dokáže byť neuveriteľne silná a neodbytná. Aj keď sa ju snažíme zahnať rôznymi trikmi a tipmi, v mozgu vytvára takú silnú reakciu, že zbaviť sa jej je takmer nemožné.

Neodbytná túžba po sladkostiach však neprichádza bez dôvodu. Veľmi často je za ňou nesprávne stravovacie návyky a, deficit živín ako je vápnik a horčík a potreba rýchlo doplniť energiu. Obzvlášť výrazná je počas diétovania.

Sladkosti síce nárazovo zvýšia hladinu cukru v krvi a tým aj dočasne prinesú energiu, avšak tá sa vytratí rovnako rýchlo ako prišla. Reakciou mozgu je potom neodbytná túžba po ďalšej dávke prázdnych kalórií.

Jednoduchý trik, ako poraziť chuť na sladké!

Zistilo sa, že sezam, ako ho správne upravíte, má schopnosť výrazne tlmiť túžbu siahnuť po sladkých lákadlách. Obsahuje vysoký podiel horčíka, vápnika a vitamínov skupiny B, A, E a C. Dokáže telu dodať dávku energie, ktorú však zužitkujeme postupne, bez výkyvov a ukladania tukových zásob.

Zabijak chuti na sladké – pripravte si sezamové mlieko

Potrebujeme:

100 g nepražených sezamových semienok

2 lyžičky medu

1 l vody

Postup:

Sezamové semienka na noc namočíme do vody. Ráno premyjeme pod tečúcou vodou a preložíme do mixéra. Pridáme pohár vody, med a rozmixujeme. Potom pridáme zvyšnú vodu a všetko ešte raz dôkladne rozmixujeme – aby sa sezam perfektne rozptýlil vo vode. Vznikne nám nápoj pripomínajúci mlieko.

Nápoj pijeme vždy ráno pred raňajkami. Dáme si jeden pohár a zvyšok skladujeme v chladničke. Nástojčivá chuť na sladké vymizne po niekoľkých dňoch. To však nie je všetko!

Pre ženy po 40-tke

Po 40-tke dochádza v ženskom tele k viacerým fyziologickým zmenám, ktorých vyvrcholenie prichádza s nástupom menopauzy. Aby ste zabránili negatívnym dôsledkom týchto zmien – priberaniu na váhe, problémom s kĺbmi, kosťami, úbytku energie a ďalším komplikáciám – tento nápoj by ste mali poznať. Zlepšuje vstrebávanie vápnika, ktoré sa po 40-tke rapídne znižuje. Máte tak istotu, že vaše kosti a kĺby ho prijímajú dostatok. Tiež odstraňuje únavu, slabosť a okrem toho ide aj o silný antioxidant, ktorý spomaľuje proces starnutia (chráni bunky pred účinkami voľných radikálov). Vitamíny a minerály, ktoré obsahuje tiež prospievajú nechtom, vlasom a pokožke. Dôležité tiež je, že sezamové mlieko dokáže vďaka priaznivým vlastnostiam pôsobiť aj ako prevencia vzniku niektorých tipov rakoviny.

Pamätajte, že zo sezamových semien vyťažíte najviac práve vtedy, ak ich namočíte. Inak hrozí, že ich telo vylúči skôr, ako stihne absorbovať všetky živiny, ktoré obsahujú. Do nápoja môžete pridať aj škoricu alebo kurkumu.

zdroj: sovkusom

Najlepšie tipy pre zdravie