zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Dajte mu k posteli túto rastlinu a konečne sa poriadne vyspíte: Záchrana pre každého, kto nemôže spať kvôli chrápaniu!

Dajte ju do blízkosti postele a môžete konečne pokojne spať.

Vedeli ste, že mnohí ľudia chrápu len v zime? Nie je to náhoda. V zime je kvalita vzduchu vo vašom byte iná, ako počas jari či leta. Dôsledkom môže byť práve nepríjemný nočný orchester a nutnosť utekať do vedľajšej izby. Zistilo sa, že kvalitu vzduchu môžete počas zimy jednoducho zmeniť a tým zmierniť či celkom odstrániť aj „pílenie vášho partnera“. Rastlinu, ktorá má túto schopnosť testovali tí najpovolanejší – vedci v NASA. Riešením teplomilná exotická izbovka ananásovník.

Mnohé rastliny čistia vzduchu, táto však dokáže ešte čosi navyše!

Už sme vám priniesli článok o takzvaných prírodných čističkách vzduchu, ktoré očisťujú vzduch u vás doma od škodlivých látok. Ananásovník nielen čistí vzduch, ale produkuje omnoho viac kyslíka, ako jeho zelení kolegovia, to však nie je jediný jeho účinok.

Rastlinka dokáže rýchlo zlepšiť kvalitu vzduchu v miestnosti, v ktorej sa nachádza. Dôležití však je, že prirodzene zvlhčuje vzduch a vylučuje látky, ktoré priaznivo pôsobia na dýchaciu sústavu počas spánku a zabraňujú jej vysušovaniu. Zároveň tak pôsobí aj ako prevencia chrápania. Počas zimy sa totiž vplyvom kúrenia vzduch v izbe vysušuje a to pôsobí aj na dýchacie cesty, reakciou na tento stav môže byť práve chrápanie. Zistilo sa, že ananásovník dokáže tomuto javu predchádzať.

Ananás nie je drahý, rastlinu kúpite v kvetinárstve v cene okolo 11 Eur, ananás si však môžete skúsiť vypestovať aj u vás doma, priamo z ovocia. Návod nájdete TU:

Poznámka: Chrápanie môže mať veľa príčin, ak je ňou práve kvalita vzduchu v miestnosti, ananásovník vám môže byť veľmi nápomocný. Ak však chrápanie pretrváva, môže sa jednať o inú príčinu a mali by ste vyhľadať lekára!

zdroj: pedestiran

Najlepšie tipy pre zdravie