zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Po dvoch rokoch som sa konečne dobre vyspala: Rada pre každého, komu nedajú spať boľavé a nepokojné nohy!

Asi dva roky dozadu som si všimla, že mám akýsi zvláštny problém s nohami. Akonáhle si večer ľahnem do postele, začali mi brnieť a nepríjemne páliť.

Asi dva roky dozadu som si všimla, že mám akýsi zvláštny problém s nohami. Akonáhle si večer ľahnem do postele, začali mi brnieť a nepríjemne páliť. Nevedela som, ako si ich mám uložiť a nepríjemné pocity ma stále nútili, aby som nimi hýbala, prekladala ich a striedavo zohrievala pod perinou alebo naopak odokryla. Ak to poznáte viete, že tieto „nepojkoné nohy“ hoci nejde o žiaden život ohrozujúci stav, dokážu poriadne znepríjemniť život. Ja som kvôli nim nemohla poriadne spať. Na chvíľu som zadriemala a už som aj bola hore – nepokojný a prerušovaný spánok sa stal mojou každodennou realitou. Kedže sa to už nedalo vydržať (nielen mne, ale aj so mnou – bola som stále podráždená), pýtala som sa a pátrala, ako si pomôcť. Vyskúšala som tento kúpeľ na nohy a skutočne sa mi uľavilo, nohy prestali brnieť a konečne ich mám také ako normálny človek. A keď sa začnú ozývať, jednoducho nasadím kúpeľ a mám pokoj. :-).  A čo je najlepšie, už sa vyspím – celonočný spánok má po dvoch rokoch!

Potrebujeme:

2-3 l teplej vody. Do vody nastrúhame obyčajné jadrové mydlo – tuhé to najlacnejšie- a pridáme ho toľko, aby sa voda zafarbila ako mlieko. Pridáme hrsť jedlej sódy zmiešanej s morskou soľou a horúcu vodu z kanvice (tak, aby ste teplotu zniesli, nechcete sa predsa popáliť). Nakoniec pridáme 10 kvapiek jódu (dá sa kúpiť v lekárni) a nohy necháme v tomto kúpeli presne 15 minút – nie dlhšie. Nohy som osušila, natrela a obula som si bavlnené ponožky. Prvú noc sa mi spalo lepšie a tretiu noc som konečne prespala celú! Mne stačili 3 procedúry. Nepoužívam stále – len keď dlho sedím, alebo jednoducho cítim, že nohy sa začínajú ozývať.

Jožka M.

Najlepšie tipy pre zdravie