zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Tento zázrak vám bude slúžiť celé roky: Propolis zatočí s aftami, zastaví vypadávanie vlasov a rýchlo pomôže pri bolesti žalúdka!

Už naši predkovia vedeli, aký ohromne užitočný propolis je pre naše zdravie. Dokonca, hovorí sa o ňom ako o najsilnejšom prírodnom antibiotiku.

Propolis je známy aj ako stavebný materiál z včelieho úľa. Včely ho používajú na ochranu úľa a výplň škár v ňom. Už naši predkovia vedeli, aký ohromne užitočný propolis je pre naše zdravie. Dokonca, hovorí sa o ňom ako o najsilnejšom prírodnom antibiotiku.

Čo všetko propolis dokáže?

– posilní imunitu

upokojujúce účinky pri bolesti žalúdka

znižuje krvný tlak

– bojuje proti baktériám a vírusom

– lieči choroby ústnej dutiny – zápal mandlí, zápal ďasien, pomáha pri bolesti zubov

– urýchľuje regeneráciu a hojenie rán

– bojuje proti vnútorným zápalom

– pomoc pri ekzémoch

– dokáže zastaviť vypadávanie vlasov

– dokáže pomôcť po „opici“

zázrak na afty a opary

Propolisová tinktúra

Jej výroba je veľmi jednoduchá a využitie všestranné. Tinktúra sa pripraví tak, že propolis sa zmieša s liehom alebo kvalitnou pálenkou v pomere 1:2. Necháme lúhovať 2-3 týždne a potom scedíme cez plátno a skladuje v tmavej fľaši.  Používa sa na potieranie áft, dezinfekciu rán, prípadne pri plesni na potieranie postihnutých miest. Tiež je výborná na kloktanie pri zápaloch ústnej dutiny. Na opicu si ráno v pohári vody rozpustíte 1 lyžičku propolisovej tinktúry a vypite.

Proti vypadávaniu vlasov

Do 100 ml brezovej vody nalejte 20 kvapiek propolisovej tinktúry a jednoducho votrite do pokožky vlasov po umytí vlasov.

Na boľavý zub

Namočte vatový tampón do tinkúry priložte na boľavý zub. Nechajte pôsobiť.

Najlepšie tipy pre zdravie