zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Fantastická prírodná medicína na nádchu a zápal prínosových dutín: Len 3 zložky a účinkuje lepšie ako lieky z lekárne!

Náhle teplotné výkyvy spôsobujú rôzne choroby a alergie. Tie sa prejavujú napríklad upchatým nosom, podráždením sliznice a nádchou. Väčšina z týchto nepríjemných pocitov súvisí s rinitídou a sinusitídou. Spravidla pocítite tlak v prednej oblasti tváre a bolesti, ktoré môžu dokonca vyústiť do bolesti hlavy. Vďaka portálu sabervivermais máme pre vás účinný prírodný liek. 

Rinitída (nádcha)

Zápalový proces sliznice, ktorá lemuje nos, môže trvať krátko, ale aj dlho. Hlavnou príčinou je infekcia vyvolaná vírusmi, baktériami alebo plesňami, prípadne alergiou (na prach, plesne, peľ, roztoče).

Tieto príznaky sa zvyčajne vyskytujú dva alebo viac po sebe nasledujúcich dní. Môžu sa zároveň pridružiť bolesti hlavy, opuchnuté viečka a sipot.

Ľudia, ktorí trpia nádchou, sa stretávajú aj s problémami s klimatizáciou, najmä ak nie je vykonávaná správna údržba.

Sinusitída

Vyznačuje sa hlavne silnou a pulzujúcou bolesťou v oblasti medzi očami a pocitom tlaku v hlave. Sinusitída je zápal sliznice dutín, oblasti lebky tvorenej kostnými dutinami okolo nosa, líc a očí. 

Sínusy sú pokryté sliznicou podobnou sliznici nosa, bohatej na žľazy produkujúce hlien a pokryté chĺpkami, ktoré vedú cudzie telesá v hliene k zadnej časti nosa, aby sa vylúčili.

Patológia sa môže prejaviť kašľom, výtokom z nosa, bolesťou hlavy, hlavne na čele a medzi očami. 

Sinusitída je rozdelená do štyroch typov:

  • Akútna – nastáva, keď sa príznaky objavujú menej ako štyri týždne.
  • Subakútna – keď trvajú 4 až 12 týždňov.
  • Chronická – keď opuch a zápal pretrvávajú dlhšie ako 12 týždňov.
  • Opakujúca sa – ak sa choroba objaví počas roka štyrikrát alebo viac.

Tento problém môže vyriešiť vyčistenie dutín a odstránenie nadmerného množstva hlienu.

Prírodný domáci liek

Našťastie existuje aj domáci liek na nádchu a zápaly vedľajších nosových dutín, takže namiesto toho, aby ste hneď utekali do lekárne, vám môže pomôcť tento domáci prírodný recept.

Potrebujeme:

šupky zo 4 bio citrónov

1 PL klinčekov

350 ml alkoholu

Postup:

Do PET fľaše (500 ml) vložte klinčeky, pridajte citrónovú kôru pokrájanú na malé kúsky a pretrepte. Pridajte alkohol tak, aby bolo všetko ponorené – nie je potrebné ju naplniť až povrch.

Dobre zaštupľujte a odložte na tmavé miesto aspoň na 10 dní, aby alkohol mohol extrahovať všetky liečivé vlastnosti klinčekov a citrónu. Po desiatich dňoch by ste mali zmes precediť a postupovať nasledovne:

  • Jednu nosnú dierku si zakryte a druhou nosnou dierkou potiahnite obsah fľaše tak, aby sa vám prepláchli dutiny. Tento proces môžete opakovať 3-krát denne. 

UPOZORNENIE: Liečba nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy, ani deti. 

Výhody citrónu

Citróny sú bohaté na vitamín C, ďalej na vitamíny A, B1, B2, B3 a tiež na železo, fosfor, horčík a draslík. Pomáhajú pri liečbe dýchacích problémov, pri chrípke, nachladnutí, astme, bronchitíde, zápale prínosových dutín a bolesti hrdla. 

Výhody klinčekov

Klinčeky  obsahujú antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zastaviť rast mikroorganizmov, spôsobujúcich choroby. Je tiež bohatý na antioxidanty, zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať oxidačný stres.

Okrem toho obsahujú zlúčeninu zvanú eugenol, ktorá zastavuje aj oxidačné poškodenie spôsobené voľnými radikálmi.

Dôležité upozornenie

Táto liečba je iba preventívna, slúži na zmiernenie príznakov ako spôsob pomoci pri liečbe choroby. Tento recept je možné použiť maximálne dva týždne po sebe. Ak nedôjde k zlepšeniu príznakov, dôrazne sa odporúča konzultovať to s odborníkom, aby posúdil a zistil, či je nevyhnutné zahájiť konkrétnu liečbu. 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie