zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Prestížny lekár ukázal jednoduchú metódu, ako sa zbaviť bolesti chodidiel raz a navždy. Nemusíte nikam chodiť!

Bolesti piat dokážu byť mimoriadne nepríjemné, a to najmä u ľudí, ktorí v zamestnaní často stoja. Našťastie, existuje riešenie aj na chronické ťažkosti, ktorými môže byť plantárna fascitída.

Neznesiteľné bolesti piat dokážu poriadne znepríjemniť život, a to najmä pri plantárnej fascitíde. Veľká šľacha v chodidle, ktorá sa nazýva plantárna fascia, spája pätu s prstami a keď je opotrebovaná či poškodená, dokáže vyvolať veľkú bolesť.

Problémy s touto šľachou môžu mať atléti, ľudia s nadváhou či tí, ktorí pravidelne stoja dlho na nohách. Všetci sa však zhodnú v tom, že bolesť dokáže byť príšerná. Tej sa však dá zbaviť, a to vďaka metóde, na ktorú prisahajú tisícky ľudí. Je to vďaka lekárovi DeFabiovi a jeho unikátnej metóde.

Doktor DeFabio je overený odborník, ktorý tvrdí, že aj s fascitídou sa dá účinne bojovať, a to dokonca z pohodlia domova. Sám totiž uznáva prirodzené, a nie chirurgické riešenie tohto problému. Na zníženie zápalu a navrátenie flexibility svalov lýtka však potrebujete špeciálne inštrumenty.

V rámci metódy Graston sa totiž používa špeciálny nástroj z nerezovej ocele, ktoré dokáže prekrviť danú oblasť či navrátiť jej pružnosť. Technika Graston sa opiera o myšlienky, ako urýchliť zotavenie mäkkých tkanív po zranení. Špeciálny nástroj, ktorý sa pri tejto technike používa, má znížiť bolesť i zápal a zlepšiť rozsah pohybu tým, že si poradí aj s poškodeným tkanivom či zrastami.

Pri dotyku nástroja s kožou a jeho pohybovaní po poškodenej oblasti možno cítiť hrboľaté miesta – to sú tie, kde sú jazvy či zrasty. Jemným ťahom týmto nástrojom možno poškodené plochy „opraviť“. Nástrojom sa však neprechádza len po chodidlách, ale aj po lýtkach. To je však len jedna časť liečby, druhá spočíva v nasadení špeciálnej pásky podľa postupu vo videu. Tá poskytne chodidlu dostatočnú oporu,a to najmä vtedy, keď musíte dlhšie stáť.

Najlepšie tipy pre zdravie