zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Naša babička vždy narezala dva citróny a dala ich na pár minút do vyhriatej rúry: Tento trik počas jesene vyvážite zlatom!

Moja babička nás naučila jednoduchý recept, ako z citrónu vyťažiť ešte viac.

Citróny sú neoddeliteľnou súčasťou jesene a chladných mesiacov. Stačí pár kvapiek citrónovej šťavy do čaju a máte postarané  o prísun vitamínu C, ktorý je v tomto období taký potrebný pre imunitu a obranu proti chorobám. Moja babička nás naučila jednoduchý recept, ako z citrónu vyťažiť ešte viac. Tento recept obzvlášť účinný pre odstránenie hlienu z organizmu a prečistenie dýchacích ciest. Okrem toho, ide aj o skvelý liek na močové cesty. Má silný močopudný účinok a preto je treba počítať s tým, že budete častejšie utekať na toaletu. My sme ho robili vždy, keď bol niekto v rodine prechladnutý, v obdobiach chrípky, alebo keď sa vyskytol zápal močových ciest.

Ako na to?

Na odhlienenie organizmu potrebujeme citrón alebo citróny, plech a vyhriatu rúru – naša babička vždy pripravovala kúru aspoň z dvoch citrónov – aj pre dvoch, troch členov rodiny naraz. Ideálne je robiť tento domáci liek po pečení, kedy je rúra dobre vyhriata a nemusíte zbytočne čakať.

Citróny dobre umyjeme, osušíme a zľahka narežme. Vložíme do vyhriatej rúry a necháme vo vnútri len pár minút – 7-15 minút by malo úplne stačiť. Potrebujeme dosiahnuť, aby citrón pustil šťavu. Šťavu prejeme do šálky, pridáme trochu vody alebo vlažného čaju (nie veľa, len na zriedenie šťavy), primiešame aj 1-2 lyžičky medu a pijeme po lyžičkách počas dňa. Účinok je vo vplyve suchého tepla, ktorým sa v citróne vytvárajú silné látky, ktoré dokážu organizmus zbaviť hlienu a baktérií.

Paulína M.

Najlepšie tipy pre zdravie