zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Drahé šampóny proti všiam ma sklamali na plnej čiare: Tento geniálny nápad za pár centov ich zlikvidoval u dcérky dokonale a to ich mala plnú hlávku!

Neviem ako vy, ale ja na tento začiatok školského roka nemám dobré spomienky. Už tretí deň mi moja škôlkarka priniesla domov aj darček – hlávku plnú vší!

Neviem ako vy, ale ja na tento začiatok školského roka nemám dobré spomienky. Už tretí deň mi moja škôlkarka priniesla domov aj darček – hlávku plnú vší! Hneď som utekala do lekárne po šampón proti týmto potvorkám, ale zdá sa, že si naň už zvykli a v pohode ho prežijú. Tento nápad mám z portálu minibazar a prišiel skvelý čas, vyskúšať ho aj v praxi. Môžeme povedať, že je skvelý – dcérke zachránil vlásky od strihania a vši sú už len škaredou spomienkou.

Ako na to?

zdroj: healthline

Najskôr sa snažte hustým hrebeňom vyčesať čo najviac vší a hníd z vlasov. Potom do vlasov naneste obyčajný kuchynský olej – ja som mala doma slnečnicový, tak som dala ten. Poriadne vmasírujte do vlasov, po celej ploche hlavy a hlavne na temeno a za uši, kde sa vši a hnidy najviac vyskytujú – ja som nanášala asi 10 minút. Potom vlasy zabalíme do fólie a dobre zabalíme do uteráka – funguje to tak, že vši a hnidy sa jednoducho udusia. To však nie je úplné víťazstvo, pretože niektoré sú poriadne odolné a je tiež šanca, že olej nezasiahne všetky.

Ďalšie kroky:

Necháme zábal pôsobiť aspoň 2-3 hodiny a potom dobre vyumývame vlasy šampónom ja som premyla 3x. Následne vlasy dobre vyfénujeme horúcim fénom a opäť dobre vyčešeme vlasy (aby ste odstránili mŕtvy zverinec). Ak máte aj žehličku, neváhajte ju použiť, tá zlikviduje aj posledné hnidy (používajte na suché vlasy). Po tejto kúre by ste už mali mať s hnidami aj všami úplne pokoj, odporúčam však opakovať po troch dňoch pre úplnú istotu. Ak chcete účinok tejto metódy ešte znásobiť, natrite deťom za uši a krk trochu tea tree olejčeka – na vši pôsobí jeho aróma toxicky – ja som ho však nepoužila, pretože som ho nemala poruke.

Majka C.

Najlepšie tipy pre zdravie