Orechová kúra starých materí: Pomôže pri anémii, bolestiach hlavy aj pri chronickom kašli!

Orechy sú zdrojom bielkovín, minerálov, stopových prvkov a živín, ktorých sila sa ešte znásobuje v kombinácii s inými prírodnými produktami. Ukážeme vám, ako rýchlo a jednoducho si môžete stopercertnete prírodné a skutočne účinné doplnky pre zdravie vyrobiť doma a podľa tradičných receptov.

Zmes orechov a medu je silným prírodným prostriedkom v boji proti mnohým zdravotným neduhom. Koniec-koncov, táto kombinácia tvorí základ mnohých liekov a výživových doplnkov, ktoré kupujeme v lekárni. Ukážeme vám, ako rýchlo a jednoducho si môžete stopercertnete prírodné a skutočne účinné doplnky pre zdravie vyrobiť doma a podľa tradičných receptov.

Orechy sú zdrojom bielkovín, minerálov, stopových prvkov a živín, ktorých sila sa ešte znásobuje v kombinácii s inými prírodnými produktami. Liečivá sila orechov sa však ukrýva aj v správnom dávkovaní tohto prírodného zázraku. Nezabúdajte, že ani s týmto liečivým zázrakom to netreba preháňať. Každý deň si doprajte hrsť vlašských orechov.

Prírodný liek na chudokrvnosť

500 g medu zmiešame s 500 g mletých vlašských orechov a šťavou z jedného citróna. Dobre premiešame a užívame 1 lyžicu tejto zmesi 3x denne. Zmes pomáha pri problémoch s chudokrvnosťou a chronickou vyčerpanosťou.

Úprava krvného tlaku

Zmiešajte 200 g mletých vlašských orechov s 200 ml medu a užívajte 1 x denne po dobu aspoň 4-5 týždňov.

Pri chrípke, nachladnutí a chronickom kašli

Zmiešajte 1 lyžicu medu s ½ lyžice najemno namletých orechov a ¼ lyžice mletej škorice. Túto zmes užívajte po dobu minimálne troch dní pri akútnych problémoch. Orechy si doprajte denne pri užívaní antibiotík. Pôsobia ako prírodné probiotikum. Pri chronickom kašli užívajte zmes orechov, medu a škorice po dobu 14 dní.

Pri bolesti hlavy a nespavosti

Lyžicu medu zmiešajte s 3-4 vlašskými orechmi a užite túto zmes pri nastupujúcej bolesťou hlavy. Zmes pôsobí blahodárne aj pri problémoch s nespavosťou.

Orechový čaj proti chudokrvnosti

20 čerstvých orechových listov zalejme 1 l vody, privedieme do varu a necháme variť 15 minút. Scedíme a užívame 1 šálku čaju pred jedlom, 2x denne.

Najlepšie tipy pre zdravie