zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Recept proti vráskam nehľadajte v drahých krémoch. Potrebujete len 16 sekúnd denne a trochu sústredenia

Najmä ženy investujú nemalé sumy do krémov proti vráskam, toto riešenie je však úplne zadarmo!

Ak aj vám starosti života kreslia na tvári vrásky a boli by ste radi, keby ich bolo čo najmenej, mali by ste sa naučiť tento šikovný trik. Pomôže vám ich zmierniť a zabrániť tomu, aby vám zbytočne skoro pribúdali ďalšie a ďalšie. Najlepšie je, že vám to nezaberie viac ako 16 sekúnd!

16-sekundová kúra

Najmä ženy investujú nemalé sumy do krémov proti vráskam, toto riešenie je však úplne zadarmo! Prišla s ním Suze Yalofová Schwartzová, ktorá vysvetľuje, že sa v našej tvári odráža stres a vnútorné napätie, ktoré prežívame. „Kľúčom k úspechu je uvoľniť tvár – čelo, či, ústa aj celé telo,“ uviedol portál Allure. Autorka nápadu sa venuje meditácii a tú sa rozhodla vyskúšať aj v boji proti nežiaducim vráskam. Dôležité pritom je, aby ste si uvedomili svoju nervozitu a snažili sa zrelaxovať napäté svaly.

Jednoduchý trik proti vráskam

Osvedčenú meditačnú techniku sa naučila v Indii od istého meditačného guru. Pretavila ju do jednoduchého triku, ktorý odporúča urobiť vždy predtým, ako vstúpite do dverí. Nezáleží na to, či práve odchádzate z domu alebo vstupujete do kancelárie. Dôležité je viackrát denne sa takto zastaviť a venovať sa 16 sekúnd tejto účinnej technike.

Ako na to?

Dôležité je urobiť nasledovné veci: 4 sekundy sa nosom zhlboka nadychujte, potom na 4 sekundy zadržte dych, následne 4 sekundy nosom vydychujte a 4 sekundy ešte počkajte a podržte dych. Potom už môžete zase dýchať tak, ako bežne. Pri tomto jednoduchom a obyčajnom cvičení uvoľníte svaly aj myseľ, hoci ste si možno predtým ani neuvedomili, v akom napätí ich držíte.

„Keď spomalíte dýchanie, vysielate signál do mozgu, že je všetko v poriadku. Pretože vtedy, keď nie je, dýchate rýchlejšie a kratšie. Ľudia si ani neuvedomujú, že toto je všetko, čo potrebujú,“ poradila odborníčka Schwartzová čitateľom časopisu Allure.

Najlepšie tipy pre zdravie