zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Nosíte ju v kabelke možno aj vy a pritom netušíte, čo všetko dokáže: Spoznajte nečakané využitie vazelíny!

Kozmetická vazelína je veľmi prospešným produktom, ktorý sa skutočne oplatí mať vždy poruke. Ak navyše viete, čo všetko s týmto zázrakom môžete robiť, určite si túto kozmetickú pomôcku nebudete vedieť vynachváliť.

Kozmetická vazelína je veľmi prospešným produktom, ktorý sa skutočne oplatí mať vždy poruke. Ak navyše viete, čo všetko s týmto zázrakom môžete robiť, určite si túto kozmetickú pomôcku nebudete vedieť vynachváliť.

Čo dokáže kozmetická vazelína?

Trápi vás tvrdá a drsná koža na lakťoch a kolenách? Nie je nič jednoduchšie, naneste si na ne tenkú vrstvu vazelíny každý deň. Koža zjemnie a stratí aj tmavšie sfarbenie pokožky.

Rozštiepené končeky vlasov budú vďaka vazelíne minulosťou. Naneste si trochu vazelíny na končeky vlasov. Môžete použiť ako masku a následne zmyť, prípadne aj nasucho.

Ak chcete hustejšie riasy, naneste si na ne vazelínu predtým, ako pôjdete do postele. Budú viditeľne hustejšie, dlhšie a najmä zdravšie. Na nanášanie použite starú kefku z maskary.

Vaše nechty budú omnoho krajšie a budú sa vám jednoduchšie upravovať, ak si budete nechtovú kožičku niekoľkokrát denne potierať vazelínou.

Parfum vám vydrží na pokožke omnoho dlhšie. Stačí, ak si predtým miesto, na ktoré si nastriekate, potriete vazelínou. Tá parfém zakonzervuje na dlhé hodiny.

Ak máte doma drahé kožené vybavenie alebo doplnky (kabelky, topánky, kabáty) najlepší spôsob, ako ich šetrne ošetriť a odstrániť drobné škrabance, je použiť vazelínu.

Vazelína je tiež skvelým pomocníkom pri bolestivých bodnutiach hmyzom alebo popáleninách. Stačí, ak si na tieto miesta nanesiete tenkú vrstvu vazelíny.

Vazelínu väčšina z nás používa na ošetrenie pier a rúk. Viete však, že na pery najlepšie pôsobí vtedy, ak si ju na ne nanesiete pred spaním? Ráno budú hebké a úžasne hladké.

Vazelína zmiešaná s morskou soľou je skvelým peelingom. Pokožku čistí od odumretých buniek, hĺbkovo hydratuje a umožňuje jej dýchať.

Na odličovanie už nepotrebujete žiaden iný produkt. Stačí vazelína a vatový tampón.

Niektoré ženy na vazelínu nedajú dopustiť, ako na najlepší prostriedok proti starnutiu pokožky. Jednoducho si naneste na tvár ako klasický krém proti vráskam. Pleť bude vyživená, rozjasnená hladšia.

Bolia vás ušné lalôčiky od nosenia náušníc? Tento problém opäť vyrieši vazelína. Jednoducho si ju naneste na podráždené a zapálené miesta.

Vazelína urýchľuje proces hojenia. Škrabance, modriny, odreniny a ranky s ňou zahojíte omnoho skôr.

Nechcete si pri farbení vlasov zafarbiť aj pokožku? Naneste si na pokožku okolo vlasov a uši tenkú vrstvu vazelíny. Počas farbenia si ju nezafarbíte.

Najlepšie tipy pre zdravie